Święto Roweru już w niedzielę

Jeździmy dla Bianki Zofii Dzięcioł

W niedzielę 25 czerwca już po raz dwudziesty czwarty odbędzie się Święto Roweru. Jest to impreza z bogatą tradycją, promująca aktywne spędzanie wolnego czasu i przyciągająca liczną grupę uczestników. Jak co roku organizatorzy przewidują liczne atrakcje. Będzie można wylosować wysokiej klasy rowery, każdy uczestnik otrzyma pamiątkowe – koszulkę i dyplom, poczęstowany zostanie miską pysznej grochówki. W tym roku jeździmy dla Bianki Zofii Dzięcioł.

O przygotowaniach do XXIV Święta Roweru mówi Janusz Pożak, pomysłodawca imprezy i od początku główna siła napędowa rowerowego zawrotu głowy:

Święto Roweru tworzą jego uczestnicy. Każdy z nas, który przejedzie minimalny dystans 17 kilometrów dołoży cegiełkę do sukcesu tej imprezy. A sukces ten ma wymiar ogólnopolski. Pokażmy całemu krajowi, że w niewielkim Lubartowie można robić imprezy, które należy zaliczyć do największych tego typu w Europie. Głównym celem naszej wspólnej imprezy jest dobra zabawa i na tę zabawę wszystkich zapraszamy. Dla uczestników przygotowaliśmy 7 tras. Każdy znajdzie coś specjalnego i odpowiedniego dla siebie. Od najkrótszej i najstarszej trasy 17-kilometrowej, poprzez odcinki długości 26, 31, 34 (dwie różne trasy), 36 i 62 kilometry. W tym roku ubierzemy uczestników na biało, bo w takim kolorze będą okolicznościowe koszulki. Odwiedzi nas plejada gwiazd polskiego kolarstwa – Zbigniew Spruch, Ryszard Szurkowski, Tadeusz Mytnik, Jan Brzeźny, Jan Jankiewicz, Roman Cieślak. Będzie okazja do wspólnych zdjęć i rozmowy z mistrzami kolarstwa. Część imprezy poprowadzi dziennikarz radiowej Trójki Henryk Sytner. Główną prowadzącą będzie Marta Migal.

Korzystając z gościnności „Lubartowiaka- chciałbym zwrócić uwagę na kilka ważnych organizacyjnych aspektów imprezy. Uczestników obowiązują przepisy ruchu drogowego. Proszę o zachowanie szczególnej ostrożności na skrzyżowaniach z obwodnicą i na innych drogach na trasach przejazdu. Dzieci do lat 10 mogą jeździć tylko pod opieką rodziców lub opiekunów. Aby uniknąć stania w długich kolejkach można zgłosić swój udział drogą elektroniczną. Zachęcam do odwiedzin strony www.swietoroweru.pl. Znajdują się tam m.in. szczegóły związane z rejestracją elektroniczną i niezbędnik uczestnika. Do zobaczenia na naszej wspólnej imprezie.

ig

poniżej plan sytuacyjny placu na Święcie Roweru