ŚWIĘTO ROWERU ODBĘDZIE SIĘ 19 WRZEŚNIA

Na tę wiadomość długo czekało liczne grono sympatyków największej rowerowej imprezy w Polsce. Po konsultacji z organizatorami możemy już napisać oficjalnie. XXVII Święto Roweru odbędzie się w niedzielę 19 września.

Święto Roweru to cykliczna impreza organizowana w Lubartowie od 1994 roku. Za wyjątkiem 2020 roku, w którym organizacja nie była możliwa ze względu na pandemię COVID-19, odbywa się corocznie gromadząc od kilku do kilkunastu tysięcy uczestników. Impreza ma zasięg międzynarodowy. Jej uczestnikami poza rowerzystami z całej Polski są osoby z takich państw jak: Francja, Ukraina, Białoruś, a nawet Australia.

Święto Roweru to impreza promująca zdrowy styl życia. Buduje więzi międzypokoleniowe oraz kształtuje postawy społeczne. W jej organizację co roku zaangażowanych jest pond 200 wolontariuszy. Jest to największa impreza tego typu w Polsce, z bardzo dużym potencjałem promocyjnym. Organizacja Święta Roweru przyczynia się do promocji Miasta Lubartów, Gminy Lubartów, Powiatu Lubartowskiego i Województwa Lubelskiego.

Wiemy, że niezbędne dokumenty potrzebne przy organizacji zostały już złożone w odpowiednich instytucjach. Trwa pozyskiwanie sponsorów. Jak co roku będą okolicznościowe koszulki i dyplomy dla uczestników oraz rowery do rozlosowania. Ci, którzy nie jeżdżą regularnie, powinni już zacząć przygotowywać swoje rowery do największej rekreacyjnej imprezy organizowanej w Lubartowie.

ig

foto: archiwum