Święto Zwolnionych z Teorii

Kilka dni temu odbył się Wielki Finał Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Ten dzień był długo wyczekiwany przez uczniów ZS nr 2 w Lubartowie, którzy w tym i zeszłym roku realizowali projekty społeczne na rzecz środowiska lokalnego.

Jak wyglądał ten dzień? Rano uczniowie wyjechali w podróż do Warszawy. We wnętrzu hali Wyścigów Konnych na Służewcu od wczesnych godzin przedpołudniowych czekały na uczestników liczne aktywności. Mogli posłuchać wykładów i wywiadów, skoncentrowanych na motywowaniu do pracy społecznej, samorealizacji czy pozytywnych aspektach przeprowadzenia projektów. W przerwach między wydarzeniami młodzież miała okazję zintegrować się z innymi finalistami tej olimpiady. Uczniowie z całej Polski wymieniali się doświadczeniami oraz cennymi wskazówkami dotyczącymi ukończenia projektu.

Najważniejszym jednak punktem dnia był Wielki Finał Zwolnionych z Teorii, czyli gala wręczenie nagród dla najlepszych tegorocznych projektów społecznych – Złotych Wilków. Co prawda Lubartowianie nie znaleźli się w gronie jedenastu najwyżej ocenionych projektów w Polsce, ale są dumni z siebie, że zostali finalistami tej wyjątkowej olimpiady.

Zwieńczeniem uroczystości było afterparty w jednym z warszawskich klubów tanecznych.

– Cały Finał Zwolnionych w Teorii zrobił na nas ogromnie wrażenie. Radość autorów wyróżnionych projektów oraz atmosfera gali pozostawiła w nas chęć działania już w kolejnej edycji. Z dumą także informujemy, iż nasza szkoła znalazła się w prestiżowym rankingu szkół Zwolnionych z Teorii, zajmując 4 miejsce w  województwie lubelskim.– wspominają uczniowie szkoły z ul. Chopina w Lubartowie.

Julita Bogusz

Foto: Karolina Oleksiejuk i Edyta Lewtak