Swim Team Lubartów na zawodach w Lublinie

Pięcioro zawodników klubu Swim Team Lubartów wzięło udział w zawodach pływackich na 50 m pływalni Aqua Lublin w dniach 25-26 czerwca. Do zawodów zgłoszonych było 298 zawodników z 28 klubów. Zawody podzielone były na trzy bloki pływackie, dwa w sobotę i jeden w niedzielę.

Niesamowity progres wynikowy u każdego zawodnika od poprzednich startów na pływalni 50 metrowej, co nas bardzo cieszy widząc, że na co dzień trenują oni na pływalni 25 metrowej. Rekord życiowy za rekordem życiowym. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i dziękujemy za świetną reprezentację klubu i naszego miasta Lubartów- informuje trener zawodników Iwona Tarkowska.

Kaja Czakon zdobyła srebrny medal na 50 m stylem dowolnym i aż dwa razy była czwarta, przegrywając z bardzo małymi różnicami czasowymi ( 0,71 sec i 0,30 sec ). Kaja została również VIII zawodniczką wg pkt. FINA.

Blisko medalu była Kaja Wróblewska, która na dystansie 100 m stylem motylkowym zajęła czwarte miejsce.