Symbolicznie uczcimy Narodowe Święto Niepodległości

Trzy samorządy – Powiat, Miasto i Gmina od lat uczestniczą we wspólnych obchodach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku, zważywszy na trudną sytuację pandemiczną, nie możemy świętować tradycyjnie. Zgodnie z obecnymi zaleceniami rządu odnośnie walki z rozprzestrzenianiem się Covid-19, ważną dla naszego narodu rocznicę samorząd Miasta Lubartów postanowił uczcić w sposób symboliczny, bez przemarszu i zgromadzeń.


Zgodnie z ustaleniami Honorowego Komitetu Organizacyjnego na spotkaniu w dniu 12 października, pierwszym punktem obchodów miało być uczczenie pamięci bohaterów, których pomniki znajdują się na lubartowskim cmentarzu. Miasto Lubartów wychodzi z propozycją, aby 10 listopada poszczególne, maksymalnie 5-osobowe delegacje samorządów, instytucji czy stowarzyszeń złożyły kwiaty i zapaliły znicze we własnym zakresie i dogodnym czasie, wzorem ubiegłych lat.

W dniu 11 listopada o godzinie 10:30, w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy zostanie odprawiona Msza św. za Ojczyznę, a następnie przy Klasztorze Ojców Kapucynów samorządowa delegacja złoży wieńce pod płytą Marszałka Józefa Piłsudskiego. Delegacje stowarzyszeń
i instytucji, które w tym dniu zechcą złożyć kwiaty pod płytą Marszałka, proszone są o zachowanie zasad dystansu społecznego.

Z wiadomych względów, wiele zaplanowanych na 11 listopada wydarzeń towarzyszących nie odbędzie się. Zadbajmy o to, aby wszystkie te działania odbywały się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. W razie pytań dotyczących spraw organizacyjnych prosimy o kontakt z Wydziałem Promocji  UM Lubartów, tel.81 85 53  401.

UM Lubartów