SZACHIŚCI CHARYTATYWNIE ZAGRALI DLA PSYCHIATRII DZIECIĘCEJ

II Charytatywny Nocny Półmaraton Szachowy – Szachiści wspierają Psychiatrię Dziecięcą w Polsce zorganizował w nocy z 14 na 15 stycznia LUKS Lubartów. Zawody rozegrano w  restauracji Zielony Por  na półmaratońskim dystansie 21 rund, przy czasie 3 minuty na partię plus 2 sekundy bonusu za ruch.

 

Turniej swoją obecnością zaszczycili – dyrektor Lubartowskiego Ośrodka Kultury  Adam Kościańczuk (pomysłodawca akcji ,,Będziesz miał przerąbane – wspieramy Psychiatrię dziecięcą w Polsce” , właściciel Restauracji Zielony Por Łukasz Porowski, prezes LUKS Lubartów Łukasz Domański oraz wielu szachistów.Celem turnieju było wsparcie charytatywnej akcji zbierania funduszy na Psychiatrię dziecięcą w Polsce.

Zwróciłem się do właściciela Restauracji Zielony Por Łukasza Porowskiego o użyczenie lokalu na ten cel. Restaurator okazał się człowiekiem o wielkim sercu i było już wiadomo, że zamierzony cel dojdzie do skutku –mówi członek zarządu LUKS Lubartów  Piotr Raczyński.

Społeczność szachowa Lubartowa od dłuższego czasu śledziła akcję pana Adama Kościańczuka wraz z zarządem klubu bez chwili namysłu wyraziliśmy chęć pomocy. W ten sposób narodził się pomysł zorganizowania II Charytatywnego Nocnego Półmaratonu Szachowego, a uzbieraną kwotę z wpisowego postanowiliśmy przekazać na Psychiatrię dziecięcą. Akcja zbierania funduszy była podzielona na dwa etapy. Pierwszym z nich było znalezienie sponsorów, którzy ufundują nagrody, upominki, pamiątkowe statuetki i dyplomy dla uczestników. Firmy, instytucje, jak i osoby prywatne odpowiedziały natychmiast na nasze prośby – mówi manager klubu LUKS Lubartów Tomasz Drozd. – Drugim etapem było namówienie firm i osób na podarowanie atrakcyjnych rzeczy oraz usług na licytacje. Dzięki hojności darczyńców i zaangażowaniu całego klubu udało się zebrać i wpłacić na ten jak szczytny cel kwotę 3000 zł.

Cała kwota zasiliła Lubelskie Stowarzyszenie Naukowe na Rzecz Rozwoju Psychiatrii Lublin ul. Głuska 1.

LUKS Lubartów ufundował statuetki, Lubartowski Ośrodek Kultury przygotował dla wszystkich dyplomy. Nagrody i upominki ufundowali:

Sklep www.time-lux.com, PLCconnex- Industrial Automation Center,

Sklep e-Baseus.com, Konkret Plus. Zielony Por – Restauracja Lubartów.

Firmy, instytucje, jak i osoby które wspomogły licytacje: Adrian Matyjaszczyk – szachista LUKS Lubartów przekazał sesje fotograficzne. Konrad Hudaś Fotografia, Devil-Cars.pl,

Wymalovane Karolina Hudaś , Kredka Design, Exin Centrum Lotnicze.

Zawody sędziowali panowie Piotr Opolski i Krzysztof Góra.

Po zaciętych pojedynkach wyniki najlepszych szóstek przedstawiają się następująco:

KATEGORIA 1800+:

1.Dziubiński Paweł,

2.MatyjaszczykAdrian.

KATEGORIA 1800:

1.Siwek Mateusz,

2.Dębczak Hubert,

3.Opolski Piotr,

4.Góra Krzysztof,

5.Wojcieszyn Łukasz.

KATEGORIA 1600:

1.Dębczak Krystian,

2.Ramusiewicz Michał,

3.Radzik Jakub,

4.Dragan Michał,

5.Dajek Paweł,

6.Baran Przemysław.

KATEGORIA 1400:

1.Gadzała Łukasz,

2.Kos Krzysztof,

3.Demucha Kazimierz,

4.Szabelski Kamil

5.Drozd Tomasz,

6.Pietruszka Rafał.

KOBIETY:

1.Radecka Karolina,

2.Pietruszka Marta.

Serdeczne podziękowania należą się sponsorom, pracownikom Restauracji Zielony Por, pracownikom Lubartowskiego Ośrodka Kultury oraz wszystkim szachistom uczestniczącym w tym turnieju.

organizatorzy