Szachowe starty zawodników LUKS Lubartów

Rozpoczął się sezon szachowy na dobre. Nasi młodzi zawodnicy pierwsze starty zaliczyli w Łukowie, Lublinie oraz w Rudniku nad Sanem

Łuków – pierwsze pojedynki po wakacjach
Przez trzy dni (9 – 11 września) szachiści rywalizowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w szachach klasycznych – okręgu lubelskiego i podlaskiego. Zawody rozegrano w Łukowie i zdominowane zostały przez zawodników z województwa podlaskiego. Po zaciętych pojedynkach przy czasie do namysłu 1 godzina na zawodnika oraz 7 rundach oto wyniki naszych szachistów: 30. Paweł Woźniak – 3 pkt.; 35. Wiktor Opolski – 2 pkt., 36. Artur Gryzio – 2 pkt, 38. Eryk Trąbka – 2 pkt.

Adrian Matyjaszczyk atakował w podkarpackim
W Rudniku nad Sanem 24 września zorganizowano XXVI Ogólnopolski Memoriał Szachowy Jana Gietki – rozgrywany tempem 15 minut na partie na zawodnika na dystansie 9 rund. W zawodach w czterech grupach turniejowych wzięło udział blisko 200 szachistów z Polski i Ukrainy. W turnieju „B” rewelacyjnie spisał się Adrian Matyjaszczyk, który z wynikiem 6,5 pkt zajął wysokie szóste miejsce. Dzięki temu jego ranking międzynarodowy skoczy aż o 50 pkt – najwyżej spośród wszystkich zawodników w tej grupie. W turniej „D” – do lat 10 – nasi zawodnicy zajęli kolejno miejsca w środku tabeli: 13.Alan Domański – 4,5 pkt, 18. Wiktor Opolski – 4 pkt.

Turniej Młodych Talentów
Na Globusie w Lublinie 25 września zorganizowano VII Turniej Młodych Talentów o puchar Prezydenta Miasta Lublina „Szach Królowi” do 14 lat. Wśród startujących znalazł się 6 letni Michał Drozd z LUKS Lubartów, któremu udało się pokonać Wojciecha Gawrona z Lublina. Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund przy czasie 15’+15” na zawodnika.

Najbliższe turnieje w Lubartowie
Lubartowski Ośrodek Kultury zaprasza na najbliższe turnieje, które odbędą się przy ul. Rynek II 1
– 30 września – godzina 17:00 – Lubartowska Liga Szachowa – P’10+5/ 7 rund
– 7 października – godzina 17:00 – V Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Miłośników Fantastyki w Szachach P’5
– 14 października – godzina 17:00 – Szachowa Liga Młodych Mistrzów (do lat 13) P’10+5 /7 rund