Szachowe sukcesy lubartowskich zawodników

17 czerwca odbył się turniej szachowy ,,Edukacja przez Szachy w Szkole 2017 w Międzyrzecu Podlaskim”. W turnieju tym mogli zagrać uczniowie klas I- III szkół podstawowych.W zawodach tych wystąpili szachiści LUKS Lubartów (uczniowie SP 3 w Lubartowie). W kategori klas I wystąpił Michał Drozd, który wśród chłopców zajął 2 miejsce. W kategori klas II- Aleksandra Szczerba, która była najlepsza wśród dziewcząt. Natomiast w kategori klas III wystąpiło dwóch zawodników LUKS Lubartów: Eryk Trąbka zajął II miejsce, a Wiktor Opolski 5 wśród chłopców.
Głównym sponsorem turnieju było wydawnictwo MAG.

18 czerwca zorganizowano w Kłoczewie XVI Otwarty Turniej Szachowy-Grand Prix
Lubelszczyzny.W podkategorii do lat 10 zwyciężył zawodnik LUKS Lubartów Wiktor Opolski, który zgromadził na swoim koncie 4 punkty.

Również 18 czerwca zoranizowano piąty turniej cyklu o Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski. Tym razem szachiści rywalizowali w szachach błyskawicznych.Rozegrano 11 rund w tempie (6 '+4″). W turnieju wystąpiło 41 szachistów, a wśród nich trzech zawodników LUKS Lubartów. Andrzej Rogoza zajął 2 miejsce (8,5pkt) w kategorii Open i awansował na 2 miejsce w całym cyklu.Świetnie zaprezentował się Michał Drozd, który zdobył 2 miejsce (5pkt) w kategorii do lat 8 i zapewnił sobie zwycięstwo w całym cyklu przed ostatnim turniejem.W turnieju wystąpił także Tomasz Drozd, który zajął 33 miejsce.Wszystkim zawodnikom gratulujemy.

 W dniach 20-21 czerwca Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie gościła w swoich murach młodych szachistów na Turnieju Szachowym. W turnieju rozegrano 9 rund w tempie 30 minut na zawodnika.Dawało to możliwość zdobycia V i IV kategorii szachowej. W turnieju wystąpiło 40 szachistów, którzy reprezentowali LKSz Lublin, MDK ,,Pod Akacją”Lublin, UKS Arka Wojsławice, LUKS Lubartów, Lublin. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy LUKS Lubartów, którzy wygrali każdą z kategori wiekowych.

Oto wyniki:
Kategoria do lat 8:
1.Drozd Michał 6pkt – LUKS Lubartów
2.Szczerba Aleksandra 4pkt- LUKS Lubartów
3.Goleń Ernest 4pkt- MDK,,Pod Akacją”Lublin
Kategoria do lat 10:
1.Gryzio Artur 6pkt – LUKS Lubartów
2.Trąbka Eryk 6pkt – LUKS Lubartów
3.Opolski Wiktor 5pkt- LUKS Lubartów
Kategoria Starsi:
1.Michaluk Agata 9pkt- LUKS Lubartów
2.Stoń Bartłomiej 7pkt – MDK,,Pod Akacją „Lublin
3.Górnik Ernest 7pkt -UKS Arka Wojsławice
7 miejsce w tej kategorii zdobyła Meksuła Martyna z 5,5pkt.

Tomasz Drozd