Szachowe sukcesy LUKS Lubartów

Liczna reprezentacja lubartowskich szachistów uczestniczyła z sukcesami w VIII Zimowym Szachowym Turnieju dla dzieci do lat 13. Turniej rozegrano w Osinach 11 lutego. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Żyrzyn.

Artur Gryzio wygrywa w kategorii do lat 10

W turnieju uczestniczyło aż 99 zawodników z Polski i Ukrainy. Uczestnicy zostali sklasyfikowani w dwóch grupach wiekowych: do lat 10 oraz 11-13 lat, z podziałem na chłopców i dziewcząt. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund z tempem 15 min. na zawodnika. Wśród najlepszych nie zabrakło szachistów LUKS Lubartów.

W kategorii chłopców do lat 10 zwyciężył Artur Gryzio – uzyskał 5 pkt, kolejne miejsca: 4. Wiktor Opolski – 5 pkt, 21. Matyjaszczyk Patryk – 3,5 pkt, 23. Michał Drozd – 3 pkt. – Wszyscy z SP nr 3

W kategorii chłopców 11-13 lat trzecie miejsce wywalczył Eryk Bronisz zdobywając – 6 pkt., (SP nr 3) dziewiąte miejsce zajął Paweł Woźniak – ( SP nr 1) – 5 pkt.

Ogromną niespodzianką była doskonała gra zawodniczki LUKS Lubartów Aleksandry Szczerby (Sp3), która uzyskała 4 pkt, i zajęła 3 lokatę.

Turniej w Osinach cieszy się dużą popularnością. Zwycięzcy otrzymali wspaniałe puchary oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów: Gaz- System S.A., Materne-Polska, Spółdzielnię Mleczarską Ryki oraz PKO BP. Wszystkim szachistom gratulujemy wspaniałych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów.

Lubartowska Liga Szachowa ruszyła

W Lubartowskim Ośrodku Kultury 3 lutego zainaugurowano dwunasty sezon rozgrywek Lubartowskiej Ligi Szachowej 2017. Na starcie stanęło 19 zawodników. W kategorii seniorów zwyciężył Andrzej Rogoza z kompletem 7 pkt, drugi był Hubert Goławski  – 5 pkt, trzeci Grzegorz Bojczewski – 4 pkt. W kategorii juniorów do lat 18 zwyciężył Rafał Bojczewski – 6 pkt, drugi był Mateusz Bojczewski – 4,5 pkt, trzeci Adrian Matyjaszczyk – 4 pkt.  Kolejne rozgrywki ligowe już 24 lutego w LOK o godz. 17:00

Szachowa Liga Młodych Mistrzów.

W Lubartowskim Ośrodku Kultury 10 lutego zainaugurowano drugi sezon rozgrywek Szachowej Ligi Młodych Mistrzów. Poniżej przedstawiamy wyniki:
Do lat 7: 1. Kacper Czuchryta – 4 pkt
Do lat 9: 1. Artur Gryzio – 5 pkt., 2. Wiktor Opolski – 4 pkt.; 3. Aleksandra Szczerba i Patryk Matyjaszczyk – po 3 pkt.;
Do lat 11: 1. Eryk Bronisz – 7 pkt.; 2. Paweł Woźniak – 4 pkt; 3.  Jan Bałchan– 2 pkt.
Do lat 13: 1. Jakub Budzyński – 4 pkt.; 2. Martyna Meksuła – 3 pkt.; 3. Lena Mitruk – 1 pkt.
Kolejny turniej 3 marca w LOK o godz. 17:00

Do rozgrywek zarówno ligi dla dorosłych i dla dzieci można dołączyć w dowolnym terminie rozgrywek. Pełne regulaminy zawodów na www.loklubartow.pl