Szachowy grudzień

Szachiści LUKS Lubartów mieli bardzo aktywny początek grudnia i to nie koniec ich zmagań na 64 polach. Pod koniec tygodnia w Lubartowskim Ośrodku Kultury rozstrzygnie się Liga Młodych Mistrzów i Grand Prix dla Niepodległej. A tuż pod koniec roku można zagrać w V Świątecznym Turnieju Szachów Błyskawicznych i  Symultanie Szachowej z Mistrzem.

Memoriał Łobejki
W Lublinie 1 grudnia zorganizowano Wojewódzki Turniej Mikołajkowy Młodych Talentów do 8 i 10 lat wchodzący w skład Memoriału Marka Łobejki. W kategorii do lat 8 tryumfował Kacper Czuchryta, tuż za nim był Dominik Raczyński, ósmy był Aleksander Opolski. W kategorii do lat 10 tryumfował Wiktor Opolski, na 14. miejscu znalazł się Jakub Raczyński. W turnieju juniorskim sklasyfikowano 33 zawodników. W turnieju OPEN zgłoszonym do FIDE na 21. miejscu znalazł się Adrian Matyjaszczyk, 68. był Ryszard Borowicz w stawce 73 startujących.

Łęczna niełaskawa
X Barbórkowy Turniej Szachowy o „Kordzik Górniczy” rozegrany w Łęcznej 2 grudnia nie był łaskawy dla Adriana Matyjaszczyka, jedynego przedstawiciela LUKS Lubartów. W ostatnich dwóch partiach zaliczył wpadki z dużo niżej rozstawionymi zawodnikami i zajął 47. miejsce na 86 startujących.

Mikołajkowy Lublin i „Szachowe poniedziałki”
W Lublinie 3 grudnia w Otwartym Turnieju Szachowym „Szachowy grudzień z miastem LUBLIN-2018″ czwarte miejsce zajął Hubert Dębczak. Turnieje organizowane są zawsze w poniedziałki przy al. Piłsudskiego 22 o godz.17:00. W czwartek, 6 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie miał miejsce Mikołajkowy Turniej Szachowy dla Dzieci do 12 lat. Turniej zgromadził 39 uczestników. Wygrał Wiktor Opolski, zaś 20. miejsce zajął Aleksander Opolski. W sobotę w Szkole Podstawowej Paderewski w Lublinie zorganizowano Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci do lat 14. W grupie do lat 8 trzecie miejsce zajął Kacper Czuchryta.

IV Puchar Burmistrza Międzyrzeca
W Międzyrzecu Podlaskim 9 grudnia rozegrano turniej finałowy IV Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski – turniej finałowy. W całorocznej klasyfikacji generalnej II miejsce zajął Andrzej Rogoza, którego wyprzedził Ignat Bogdanov z Ukrainy

Międzynarodowy Memoriał Zbigniewa Księskiego
W sobotę, 15 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie miał miejsce Międzynarodowy Memoriał Zbigniewa Księskiego. Wiktor Opolski w kategorii do lat 10 zajął trzecie miejsce, Aleksander Opolski zajął 7 miejsce w kategorii do lat 8.

Zapraszamy na turnieje do Lubartowskiego Ośrodka Kultury
W czwartek 20 grudnia rozstrzygnie się Szachowa Liga Młodych Mistrzów 2018 do lat 7,9,11 i 13 lat. Zapraszamy dzieci i młodzież na godzinę 18:00. W piątek 21 grudnia o godzinie 17:00 zapraszamy na finał Grand Prix Lubartowa z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości. Podsumowania i wręczenie regulaminowych nagród nastąpi w 2019 roku, na inauguracyjnych turniejach rozpoczynających nowy sezon.

Tuż po świętach, 27 grudnia szachistów czeka o godzinie 17:00 V Świąteczny Turniej Szachów Błyskawicznych oraz Symultana Szachowa z Mistrzem. W tym roku zgrać będzie można Mistrzem Krajowym Michałem Praszakiem. Zapisy http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_7820/ Wydarzenie jest współfinansowane z budżetu Gminy Miasto Lubartów w ramach środków przeznaczonych na Promocję Miasta Lubartów.