Szachy w American School of Warsaw

Trzech zawodników z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie rywalizowało w II Ogólnopolskim Drużynowym Turnieju Szachowym Szkół Ponadgimnazjalnych.

Turniej rozgrywany był w dniach 31 marca – 1 kwietnia 2017 r. w ogromnej sali gimnastycznej pięknego kompleksu szkolnego American School of Warsaw w Konstancinie-Jeziornej. Sędziowała go arcymistrzyni szachowa i sędzia klasy międzynarodowej Agnieszka Brustman. Wśród drużyn z całej Polski znalazła się reprezentacja II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie w składzie: Alan Sykut (IIb), Michał Pióro (IIa) oraz Dominika Kula (IIIa).

Na 22 startujące drużyny II LO zajęło 10 miejsce w szachach błyskawicznych, co przy startujących trzech zawodnikach (jeden z szachistów musiał zrezygnować) jest dużym sukcesem oraz uplasowało się na 18 miejscu w szachach z tempem gry 15 min.

Oprócz potyczek turniejowych, uczestnicy brali udział w różnych zajęciach towarzyszących. Zwiedzali szkołę, w której w klasach podstawowych, gimnazjalnych i licealnych uczy się 900 uczniów z 50 krajów z 4 kontynentów.

Przyjacielska atmosfera zawodów, serdeczne przyjęcie gospodarzy i często podkreślany przez wszystkich fakt, że przyjechali przede wszystkim spotkać się i rozegrać dobre towarzyskie mecze, sprawiły, że rozstaliśmy się z żalem po świetnych dwóch dniach i umówiliśmy się na Turniej w przyszłym roku – informuje Ryszard Gierach, opiekun drużyny.

AO