Szafki dla uczniów SP3 tuż, tuż…

Koniec z noszeniem wielokilogramowych tornistrów przez uczniów „Trójki”. Ratusz rozstrzygnął właśnie przetarg na dostawę i montaż  600 szafek do przechowywania nie tylko podręczników, ale również ubrań wierzchnich.

 

Z szafek dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 cieszy się radny Teodor Czubacki, który wraz z radną Elżbietą Mizio i Beatą Pasikowską zgłosił się ten projekt w ramach ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. – Projekt zdobył aż 1088 głosów. To najwięcej w historii lubartowskiego budżetu obywatelskiego – mówi.

Do szkoły wkrótce trafi 600 skrytek do szatni. Ratusz rozstrzygnął właśnie przetarg na ich dostawę i montaż. Szafki dostarczy i zamontuje firma Locobox sp.z o.o. Wartość projektu to ponad 80 tys. zł.
W szafkach znajdzie się miejsce do przechowywania ubrań wierzchnich oraz podręczników. Boksy zostaną umieszczone w szkolnej szatni.

Chcieliśmy odciążyć dzieci jeśli chodzi o ilość noszonych kilogramów w tornistrach, zadbać o ich kręgosłupy. Poza tym zabezpieczyć pozostawiane rzeczy przed możliwością kradzieży – mówi Teodor Czubacki.

Z ubiegłorocznego projektu budżetu obywatelskiego zostaną zakupione szafki dla ponad połowy uczniów w szkole. O zakup szafek dla pozostałych uczniów autorzy projektu zamierzają wnioskować w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego w tym roku.
(kw)