Szkoła z Lubartowa odwzorowana w Minecraft

Igor Brynda, uczeń klasy drugiej Technikum Zawodowego nr 2 w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki został twórcą obrazu ZS nr 2 w Minecraft.

Rozmowa z Igorem Bryndą na temat jego dzieła…

Skąd pomysł, aby odwzorować Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie w Minecraft?

Od wielu lat gram w Minecraft, chyba od 8 roku życia. Zbudowałem już wiele rzeczy, ale szukałem nowych wyzwań. Już podczas pandemii widziałem, jak inne szkoły tworzyły obrazy swoich obiektów w Minecraft. W ten sposób nawet przeprowadzały dni otwarte. Nasza szkoła ma mnóstwo ciekawych miejsc, które warto pokazać. Myślę, że dla niektórych jest to znakomita forma odwiedzenia naszej placówki i zobaczenia, jak fajne jest to miejsce.

Długo pracowałeś nad swoim dziełem?

Osiem dni. Nie była to ciągła praca, raczej związana z wolnym czasem poza szkołą. Praca szła mi bardzo sprawnie, bo miałem do tego odpowiednie narzędzia. To przyspieszyło proces budowy samej szkoły.

W czym tkwi fenomen Minecraft?

Wiele osób lubi gry typu sandbox, w których robi się wszystko po swojemu. Minecraft ma swoją systemowość. Nie da się w nim postawić bloków krzywo. Myślę, że ludzie pokochali Minecraft za to, że można go nieustannie modyfikować.

Czy wiedza zdobyta w szkole pomogła ci w poruszaniu się po Minecrafcie?

Gdybym nie chodził do tej szkoły, nie byłbym w stanie stworzyć takiego projektu. Codzienne przebywanie w niej pozwoliło mi na dogłębne poznanie jej zakamarków. Pomocne były także zdjęcia sferyczne zamieszczone na stronie internetowej szkoły. Wirtualny spacer był w tym wypadku niezbędny. Pozwoliło mi to na odwzorowanie ilości okien na korytarzach czy umieszczenia drzwi.

Poleciłbyś Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki innym uczniom?

Oczywiście. Szkoła ma świetną atmosferę i wysoki poziom nauczania. Potwierdził to zresztą ostatni ranking Perspektyw, gdzie nasze technikum informatyczne zajęło drugie miejsce w województwie.

Co teraz zbudujesz w Minecraft?

Koledzy mówili mi, żebym zbudował swoją podstawówkę. Teraz się trochę w niej pozmieniało, więc nie wiem, czy będę w stanie to zrobić. Może jednak w momencie, kiedy na początku semestru będzie trochę luźniej, to podejmę się tego zadania.

A może czas na zbudowanie Lubartowa w Minecraft?

To byłoby ciężkie. Gdybym miał jednak odpowiednią ilość pomocników, to myślę, że byłoby to możliwe.

Rozmawiał: Kamil Kozioł

Co to jest Minecraft?

Minecraft to komputerowa gra survivalowa o otwartym świecie. Pierwsza jej wersja została wydana ponad 10 lat temu i od tego momentu jest uznawana za jedną z najważniejszych pozycji w świecie informatyków. Od kilku dni Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki może pochwalić się również obecnością w Minecraft. Stało się to za sprawą Igora Bryndy ucznia klasy II T Technikum Zawodowego nr 2 w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki. Realny i wirtualny obraz lubartowskiej szkoły można znaleźć na szkolnej stronie internetowej oraz facebooku Zespołu Szkół nr 2.