Szkolne Koło PCK z II LO i Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca

8 maja rozpoczęły się obchody Tygodnia Polskiego Czerwonego Krzyża. To najważniejsze święto dla ponad 100 milionów wolontariuszy czerwonokrzyskiego ruchu na całym świecie. Obchodzimy ten wyjątkowy dzień w celu uhonorowania pamięci każdego wolontariusza, który oddaje swój wolny czas, aby nieść pomoc najbardziej potrzebującym. Światowy dzień PCK obchodzony jest w większości państw na całym świecie. Jest to okazja, by krzewić idee bezinteresownej pomocy.

            Uczennice Szkolnego Koła PCK działającego w II Liceum Ogólnokształcącym im. P. Firleja również brały czynny udział w obchodach Dni PCK pod hasłem „Niektóre marzenia są do spełnienia”. Na Placu Piłsudskiego w Lubartowie przygotowano słodki poczęstunek, mierzono ciśnienie krwi i poziom cukru. Dziewczyny pokazywały zasady pierwszej pomocy, kwestowały na rzecz dzieci wykluczonych z powodu biedy i trudnej sytuacji życiowej, uczestniczyły w happeningu który przeszedł ulicami miasta.

            Wszystko to, po to, aby spełniać niektóre marzenia potrzebujących dzieci, dla których ciepły posiłek czy nowe buty nadal są niedostępne. Dzisiejsze święto to tez podziękowanie za niesienie pomocy na co dzień i propagowanie humanitarnych wartości.

II LO