SZKOLNE KOŁO PCK Z II LO ZDRADZA PRZEPIS NA PIĘKNY UŚMIECH

W dniu 12 marca Szkolne Koło PCK realizowało cykliczny program dotyczący higieny jamy ustnej ,,Mój piękny uśmiech’’. Celem tego programu jest doskonalenie umiejętności i przyzwyczajenie się do dokładnego mycia zębów , dbałość o higienę jamy ustnej oraz kształtowanie u dzieci postawy zdrowego i racjonalnego trybu życia. Tym razem zostaliśmy zaproszeni do Przedszkola Miejskiego nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubartowie. 

Uczennice II LO w ciekawy i atrakcyjny sposób przekazały najważniejsze zasady dbania o swoje zęby. Przeprowadziły zabawy ruchowe, angażując dzieci do wspólnego śpiewania, tańca, odgadywania zagadek. We współpracy z sympatyczną postacią Superwiewiórki dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach, jednocześnie się ucząc. Dużym wsparciem była pani Grażyna Paśnik – przedstawicielka Rejonowego Oddziału PCK w Lubartowie, która opowiedziała, czym zajmuje się Polski Czerwony Krzyż.

Dzieci dowiedziały się, jakie produkty są najzdrowsze, a które szkodzą zębom, kim jest dentysta i jak często powinno się chodzić na wizyty kontrolne. Poznały rodzaje i budowę zębów. Na zakończenie zajęć otrzymały książeczki z rebusami, ćwiczeniami i grami oraz bezcukrowe gumy do żucia.

                                                                                                                             Szkolne Koło PCK