Szpital ma nowy ambulans. Będą kolejne

Nowy ambulans zakupiony z ministerialnej dotacji trafił do lubartowskiego szpitala. Dzisiaj (22 stycznia) przed szpitalem odbyło się jego oficjalne przekazanie.


Lubartowski szpital znalazł się wśród 200 szpitali w Polsce, które otrzymały dotację od Ministerstwa Zdrowia na zakup karetki pogotowia. Dofinansowanie  w wysokości 400 tys. zł jest przyznawane w ramach ogólnopolskiego „Programu wymiany ambulansów”.
Zdaniem Sylwii Domagały, dyrektor lubartowskiego szpitala, zakup ten bezwzględnie poprawi bezpieczeństwo pacjentów, którym udzielane są świadczenia – Sprzęt, z którego zespoły wyjazdowe korzystają obecnie, wymaga cały czas nakładów w związku z ciągłymi awariami, tabor jest bardzo wyeksploatowany, każdy z pojazdów ma już na swoim liczniku ponad pół miliona km – mówi.
22 stycznia nowy pojazd został oficjalnie przekazany dla lubartowskiego zespołu ratowniczego. Poświęcił go ojciec Józef Koszarny. – Cieszymy się, że ta karetka już jest. Ze swojej strony gwarantujemy, że będą kolejne, zostały już przeznaczone środki na ten cel – mówiła obecna na spotkaniu starosta Ewa Zybała.
(kw)