Tak bawili się seniorzy

Po raz piąty zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 3 w Lubartowie uroczystość dla seniorów pod hasłem „A w sercu ciągle maj”.

 

Spotkanie zostało przygotowane 13 czerwca przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Lubartowie dla swoich podopiecznych. na uroczystość zaproszono przedstawicieli Rady Seniorów Miasta Lubartów, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Związku Emerytów i Rencistów, Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych i Domu Pomocy Społecznej w Jadwinowie.

Bardzo się cieszę z dzisiejszego spotkania. Jest mi miło, że państwo tu przybyliście. Życzę wszystkiego najlepszego, dużo radości i przede wszystkim dobrej zabawy – mówiła Halina Stanisławska, zastępca dyrektora MOPS.

Jak co roku w spotkaniu uczestniczył burmistrz Janusz Bodziacki, który życzył seniorom wspaniałej zabawy:

Z wielką radością i zaszczytem korzystam z waszego zaproszenia. Przychodzę tutaj, aby pochylić przed wami głowę, aby z wami pobyć. Chciałbym podziękować, że przychodzicie na spotkania, że pomimo trudności możemy przeżywać życie dobrze i pięknie. Spotykamy się, aby napawać się radością. Życzę dobrych wrażeń i niech każdy z nas ma w sercu optymizm – powiedział burmistrz Janusz Bodziacki.

W programie imprezy, którą prowadziły Edyta Unkiewicz i Małgorzata Strukowicz, były występy wokalne uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, a improwizację przedstawiły dzieci ze świetlicy środowiskowej. Seniorzy mieli przygotowany poczęstunek, uczestniczyli w pokazie mody, brali też udział we wspólnym tańcu. Na zakończenie wystąpiła kapela ludowa „Lubartowiacy”.

Sylwia Nowokuńska