Tak będzie wyglądał nowy obiekt sportowy przy ul. Szkolnej

Przypominamy, że po trzydziestu latach lubartowscy tenisiści i zawodnicy taekwon-do doczekają się nowego obiektu sportowego. Powstanie on przy ul. Szkolnej na osiedlu Popiełuszki. Tak wygląda wizualizacja tego obiektu.

Do tej pory lubartowscy sportowcy z sekcji taekwon-do i tenisa stołowego Lewartu musieli trenować w fatalnych warunkach, w baraku przy ul. Krzywe Koło. Teraz będą mieć obiekt z prawdziwego zdarzenia.

W ramach inwestycji na działce miejskiej przy ul. Szkolnej zaprojektowany i wybudowany zostanie budynek z salą sportową i zapleczem. To będzie sala sportowa z możliwością podziału na dwie niezależne sekcje przy użyciu wbudowanej ściany mobilnej. Sala ma mieć powierzchnię użytkową co najmniej  360 mkw. We wnętrzu zostaną zamontowane urządzenia do ćwiczeń. W jednym czasie z sali będzie mogło korzystać od 70 do 100 osób. W ramach projektu powstanie też zaplecze socjalno-szatniowe i magazynowe wraz z komunikacją, składające się m.in. z pokoi trenerów, magazynków, zespołów szatniowych i sanitariatów. Część sportowa na parterze budynku, wyposażona w łazienkę i sanitariaty o powierzchni ok. 120 mkw. będzie przeznaczona na potrzeby sekcji kolarskiej. Powstanie też część usługowa na parterze budynku. To pierwszy etap miejskiej inwestycji pod nazwą „Budowa budynku mieszkalnego z salą sportową i sklepem socjalnym”. Przewidywana wartość całego projektu to blisko 8,9 mln zł. Miasto Lubartów uzyskało wsparcie finansowe w ramach Polskiego Ładu, które wynosi  8 mln zł.