Tak wyglądały Dni Otwarte w II LO

Przez dwa dni 29 oraz 30 maja drzwi II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie były szeroko otwarte dla ósmoklasistów z miejskich i powiatowych podstawówek.

W tym roku w progach II LO gościło kilkaset osób, co świadczy o popularności liceum w lokalnym środowisku. Uczniowie szkół podstawowych zostali oficjalnie przywitani przez Dyrektor II LO, Halinę Zdunek, która przedstawiła ofertę edukacyjną i zarys działalności szkoły. Goście mogli  dowiedzieć się, jakie zalety wiążą się z kontynuacją nauki w II LO oraz jakie profile klas będą tworzone w nowym roku szkolnym.

            Po części oficjalnej ósmoklasiści, podzieleni na grupy, zwiedzali mury II LO. Po salach i korytarzach szkoły młodszych kolegów oprowadzali licealiści. Odwiedzając lekcyjne sale, nasi goście uczestniczyli w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach i dowiedzieli się od starszych kolegów, jak wygląda nauka w klasach o danym profilu. Ze swoimi przewodnikami  młodzież odwiedziła m. in. siedzibę SKKT AZYMUT, gdzie członkowie koła opowiedzieli m. in o marszach na orientację, wyprawach w góry i wycieczkach zagranicznych, które organizują wraz z opiekunami. Kolejnymi czynnie działającymi w naszej szkole agendami są Klub EUROSTOP oraz grupa teatralna SCENA 44, której aktorzy przybliżyli swoją działalność sceniczną oraz odegrali kabaretowe skecze. O swojej wolontariackiej działalności opowiedzieli również członkowie klubu PCK oraz wolontariusze ANIOŁY z II LO, którzy z zaangażowaniem poświęcają swój wolny czas pomagając potrzebującym. Nasi goście wzięli też udział w lekcjach fizyki oraz chemii, podczas których byli świadkami specjalnie przygotowanych przez licealistów doświadczeń naukowych. Każdy, kto był ciekawy tego, co jeszcze oferuje młodzieży II LO i dlaczego warto być częścią tej społeczności, znalazł odpowiedzi na swoje pytania.

            Wszystkim ósmoklasistom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy za te wspólnie spędzone dni. Mamy nadzieję, że we wrześniu większość twarzy zobaczymy ponownie na korytarzach naszej szkoły! Bo II LO to trafny wybór!

II LO