Teatr Rodzice – dzieciom. „W fabryce Świętego Mikołaja”

Od września, w Przedszkolu Miejskim nr 5 w Lubartowie w ramach współpracy z rodzicami działa amatorska grupa teatralna rodziców pod nazwą „Rodzice na 5”. Pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia i zarazem reżyserką jest Krystyna Jeziorska, nauczycielka w grupie Biedronek, która zaraziła rodziców swoim nieszablonowym podejściem, innowacyjnym pomysłem i kreatywnością. Rodzice przygotowali dla dzieci świąteczny występ z okazji Mikołajek pt. „W fabryce Świętego Mikołaja”.

Na początku nie sądzono nawet, że wstępny projekt zajdzie tak daleko – że zrodzi się z tego prężnie działająca, amatorska grupa teatralna, która będzie chciała poświęcić swój czas i aktywnie włączyć się w plany na następne lata. Pod czujnym okiem reżyserki rodzice przygotowywali już repertuar, a jednym z jego efektów końcowych był świąteczny występ dla dzieci z okazji Mikołajek pt. „W fabryce Świętego Mikołaja”.  Podczas cotygodniowych spotkań grupa „Rodzice na 5” przedstawiła już pomysły na nadchodzący rok przedszkolny. Więcej nie zdradzimy, ale już teraz, serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych.

Dla dzieci jest to zarówno wielkie wydarzenie oraz zaskoczenie, bowiem mogą one podziwiać swoich rodziców w roli aktorów. Rodzice cudownie wcielają się w swoje postacie, chętnie uczą się swoich ról, tworzą pomysłowe stroje i przygotowują scenografię, uczą się elementów tanecznych jak i śpiewanych. Atmosfera prób daje naszym aktorom wiele radości i służy zawiązywaniu się przyjaźni.

Celem działalności teatru jest zainteresowanie najmłodszych sztuką, przybliżenie dzieciom literatury dziecięcej, stwarzanie warunków do współpracy rodziców z przedszkolem i wreszcie, co chyba najistotniejsze – do sprawiania dzieciom radości. Dla rodziców zaś jest to czas, kiedy mogą bliżej poznać funkcjonowanie i organizację placówki. W czasie prób integrują się ze sobą, a także relaksują po ciężkim dniu pracy.

   Aktorzy wystawili swoją premierową sztukę 5 grudnia bieżącego roku. Wystawiona została dla całej społeczności przedszkolnej, a w późniejszych godzinach popołudniowych dla zaproszonych rodziców, dziadków oraz najbliższych.

Kochani Rodzice!!! Dziękujemy Wam za ogromne zaangażowanie w przygotowaniu przedstawień, za czas poświęcony na wspaniałych próbach przepełnionych humorem oraz za efekt końcowy w postaci jakże profesjonalnego występu. Mam nadzieję, że udział w naszym teatrze będzie dla Państwa niezapomnianą, życiową przygodą dla Was, Waszych pociech i rodzin. Dziękuję za zaangażowanie w projekt Marysi Marzec- nauczycielce z grupy Biedronek.

KJ