Teatr w walizce

Czy można pracować i świetnie się bawić? Zdecydowanie tak! Przetestowaliśmy! Polecamy!

Relacja uczniów kl. I H z I LO w Lubartowie. Ale od początku. Przez kilka ostatnich miesięcy pracowaliśmy nad klasowym projektem „Teatr w walizce”. Naszym pierwszym zadaniem było przygotowanie pacynek – bohaterów znanych wierszy J. Tuwima, J. Brzechwy, M. Konopnickiej i A. Fredry. Wszystkie pacynki zmieściły się w zabytkowej walizce, stąd nazwa projektu. Następnie zaczęliśmy próby przedstawienia. Połączyliśmy teatr lalkowy z tradycyjnym teatrem aktorskim, przygotowaliśmy rekwizyty, opracowaliśmy efekty specjalne oraz muzykę i ćwiczyliśmy, ćwiczyliśmy, ćwiczyliśmy.

W końcu przyszedł czas na finał. 1 czerwca pokazaliśmy nasze przedstawienie najmłodszym dzieciom z Niepublicznego Przedszkola Dwujęzycznego Motylek, a 2 czerwca uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Lubartowie.

Zainteresowanie dzieci, ich uśmiechy i spontaniczne reakcje dały nam mnóstwo satysfakcji. Dały też pewność, że nic tak nie cieszy jak sprawianie radości innym. A przy okazji świetnie się bawiliśmy!   

Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrekcji i Pracowników SP1 za pomoc w przygotowaniu sali widowiskowej.

Uczniowie klasy IH z „Chopina”