TEATR WIERSZALIN Z WIRTUALNĄ WIZYTĄ W „CHOPINIE”

Fantastyczny spektakl teatralny i spotkanie z jego twórcami podczas pandemii? Mówisz! Masz!

Trzy klasy humanistyczne I LO w Lubartowie wzięły udział w projekcie pt. „Objazd mickiewiczowski – wzorem Reduty. Teatr Wierszalin w sieci” pod hasłem: „Jeździmy wirtualnie – widzimy się realnie”.

Na czym polega ów projekt?

Uczniowie oglądają nagranie spektaklu przygotowanego na podstawie „Dziadów” Adama Mickiewicza, a następnie biorą udział w wirtualnym spotkaniu z jego twórcami.

21 stycznia 2021r. odbyło się pierwsze ze spotkań poprzedzone obejrzeniem spektaklu „Dziady. Noc pierwsza” na podstawie II i IV części „Dziadów”. Gościliśmy w magicznym studio „Objazdu mickiewiczowskiego” – w niepowtarzalnej teatralnej scenerii, w klimacie muzyki wykonywanej na instrumentach z epoki, pośród wyjątkowych ludzi tworzących Teatr WIERSZALIN.

„Przeczytać Mickiewicza – to jedno. Zrozumieć Mickiewicza – to drugie. Ale usłyszeć Mickiewicza, to coś jeszcze zupełnie innego” – to słowa Piotra Tomaszuka, reżysera spektaklu. I nie sposób się z nimi nie zgodzić. Usłyszeliśmy i zobaczyliśmy nietuzinkowe widowisko wydobywające z wersów dramatu pełnię emocji i treści.

A potem? Potem mogliśmy zobaczyć i posłuchać tych, którym to zawdzięczamy, zadać pytania, podzielić się wrażeniami, dotknąć tworzywa teatru i zrozumieć specyfikę pracy całej ekipy. Niektórzy z nas zasłużyli sobie na pamiątkowe koszulki.

Dziękujemy reżyserowi i aktorom Teatru WIERSZALIN za to fascynujące popołudnie. Ale to jeszcze nie koniec. Za tydzień „Dziady. Noc druga” i kolejne spotkanie. Jesteśmy pewni, że równie intrygujące.

M. Biernacka- Drabik