Teatralnie w PMDK

7 lutego pracownia teatralna PMDK w Lubartowie zaprosiła widzów na premierę spektaklu „Zły sen” Teatru Chili, w reżyserii Małgorzaty Adamczyk.  Teatr Chili to grupa, która powstała na początku roku szkolnego i tworzy ją 15 młodych aktorów w wieku od 11 do 13 lat. Scenariusz, sprawnie łączący motywy baśni o Kopciuszku oraz wątki współczesne, stworzyła instruktorka grupy, Małgorzata Adamczyk.

Zły sen” to opowieść o losach niezwykłego gangu dziewczyn, który rządzi się specjalnymi zasadami. : „zero chłopaków”. Jak wygląda świat, gdzie chłopaki nie mają wstępu? Co robią dziewczyny w wolnym czasie? Czy plotą warkoczyki, a może jednak grają w piłkę?

Wystąpili aktorzy Teatru Chili: Nikola Dubaj, Paweł Gajownik, Julia Guz, Aleksandra Jasiówka, Marcin Matyjaszczyk, Maja Piela, Weronika Poznańska, Zofia Przytocka, Hanna Puchacz, Wiktoria Rączka, Karolina Szczygieł, Patryk Woliński, Amelia Woźniak, Anna Wronowska.


Po premierze teatralnej przyszła kolej na taneczną – w najnowszym układzie zaprezentował się zespół Balerinki, prowadzony przez panią Elizę Maruszak. Wystąpiły: Amelia Budka, Oliwia Iwanek, Gabrysia Charlińska, Wiktoria Drąg, Jagoda Szutko, Julia Wierzchoń, Weronika Goleń i Weronika Turlewicz.

Każdy z występujących otrzymał upominek od PMDK, a po występach dzieci wzięły udział w konkursie wiedzy o teatrze i za wyjaśnienie wylosowanego słowa mogły otrzymać  dodatkową nagrodę. W trakcie zaskakującego  konkursu, w którym okazało się m.in., że,  zdaniem dzieci, niektórzy nauczyciele PMDK mogą spodziewać się angażu w… Budce Suflera. Po rozdaniu wszystkich nagród cała widownia została zaproszona na tradycyjny, popremierowy bankiet.

Urszula Bednarczyk

foto: Dominika Trykacz