TENISIŚCI STOŁOWI CIĄGLE TRENUJĄ

 

Sekcja tenisa stołowego Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów ciągle tętni sportowymi emocjami. Odbywają się zajęcia podczas których jedni szlifują formę, a inni tylko podtrzymują regularne trenowanie.

Pierwszy zespół mężczyzn Lewartu zajął pierwsze miejsce w tabeli II ligi i dzięki temu zagra w barażach o I ligę. Przeciwnikiem będzie zespół mistrza Podlasia. Do tej pory Polski Związek Tenisa Stołowego jeszcze nie wyznaczył terminów spotkań, których stawką będzie awans do I ligi. Mimo tego lubartowianie solidnie przygotowują się do decydujących spotkań. Podopieczni Jakuba Sagana każdą wolną chwilę przeznaczają na treningi i budowanie formy, jaka potrzebna będzie w najbliższym czasie. W zajęciach regularnie uczestniczą zawodnicy Lewartu i zaprzyjaźnieni z klubem zawodnicy: Bartosz Kowalczyk, Łukasz Drzewiecki, Norbert Jóźwiak, Konrad Kudło, Andrzej Pawłowski, Jakub Sagan, Robert Baran. Kolejne godziny spędzone na ciężkiej pracy i zaciętych pojedynkach przy stole, dodają coraz większą pewność i niezbędne ogranie.

W popularnym „baraku” trenują także pozostali zawodnicy Lewartu – juniorzy, kadeci, młodzicy i żacy. W tym łańcuszku szkoleniowym jest też czas i miejsce dla najmłodszych oraz to, co najlepsze w szkoleniu, czyli gra na piłki.

Ostatnio ważne wydarzenie towarzyszyło życiu szkoleniowca lubartowskiego klubu. W sobotę 13 czerwca trener Jakub Sagan wraz z Sylwią Szubryt zawarli związek małżeński. Do wielu okolicznościowych życzeń dla Młodej Pary, płynących szczególnie ze strony społeczności sekcji tenisa stołowego Lewartu, dołącza Redakcja „Lubartowiaka”.

ig