Tenisiści stołowi z Chopina 9 drużyną w kraju

Prawo startu w zawodach mieli mistrzowie i wicemistrzowie z wszystkich 16 województw, czyli łącznie 32 drużyny. Dziewiąta pozycja w kraju w klasyfikacji szkół ponadpodstawowych jest z tej perspektywy niezwykłym dokonaniem lubartowian.

Uczniowie popularnego lubartowskiego „Chopina” Maksymilian Karczmarz i Wiktor Kozioł mają za sobą dwa dni rywalizacji podczas Mistrzostw Polski w Drużynowym Tenisie Stołowym Szkół Ponadpodstawowych- Licealiada. Zawodnicy o tytuł Drużynowego Mistrza Polski rywalizowali w Drzonkowie w woj. lubuskim. Po wielu wyrównanych pojedynkach oraz dzięki niezwykłemu zaangażowaniu i talentowi sportowemu zawodnicy z ZS2 „wyszli z grupy” oraz awansowali do dalszych gier. Na tym etapie podopieczni Beaty Sajdy, rywalizując niejednokrotnie z członkami kadr narodowych, czy wielokrotnymi uczestnikami Mistrzostw Polski PZPS, ostatecznie uplasowali się na wysokim IX miejscu.

– To już kolejny udział uczniów naszej szkoły w zawodach rangi ogólnopolskiej. Tegoroczny udział młodych sportowców w finałach ogólnopolskich był możliwy dzięki naszemu organowi prowadzącemu- Powiatowi Lubartowskiemu, który zapewnił transport uczniów do Drzonkowa. Z tego miejsca w imieniu zawodników i opiekuna serdecznie dziękuję Panu Staroście Janowi Sławeckiemu za okazane wsparcie. Myślę, że nasi uczniowie godnie reprezentowali Powiat Lubartowski.

Sportowcy tej szkoły mają już za sobą udziały w poprzednich edycjach ogólnopolskich zawodów tenisowych oraz lekkoatletycznych. Kilkukrotnie szkoła była również najbardziej usportowioną placówką w województwie. Jeżeli dodamy do tego bardzo dobre wyniki nauczania i wysokie pozycje w rankingach I LO i TZ nr 2 wchodzących w skład zespołu, mamy gotową receptę na doskonałą szkołę do kontynuowania nauki przez tegorocznych ósmoklasistów. Połączenie nauki i rozwoju fizycznego, to składowe, których poszukują dzisiaj w szkole rodzice.- podsumował udany wyjazd dyrektor szkoły Zbigniew Sajda.

               Młodym zawodnikom życzymy dalszych sukcesów sportowych. Należy zaznaczyć, że obaj uczniowie „Chopina”, to od lat utytułowani wychowankowie MKS Lewart AGS Lubartów. Gratulujemy trenerom klubowym Maksa i Wiktora ukształtowania tak doskonałych i wszechstronnych zawodników!

ZS2