Tenisiści stołowi z II LO

Tenis stołowy to bardzo popularna dyscyplina sportowa wśród uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie. Świadczą o ty sukcesy uczniów oraz organizacja imprez, które mają na celu spopularyzować tę formę aktywności ruchowej.

5 grudnia odbyły się I Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Turniej zgromadził 31 uczestników i odbył się systemem rosyjskim – do dwóch przegranych. Imprezę otworzyła pani dyrektor Halina Zdunek, życząc wszystkim wygranej oraz sportowej rywalizacji fair play. Uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a zwycięzcy – pamiątkowe dyplomy i medale. Organizatorem turnieju była nauczycielka wychowania fizycznego, pani Małgorzata Czarniecka. Zawodnicy, którzy uzyskali najlepsze wyniki będą reprezentować naszą szkołę na Mistrzostwach Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym, który odbędzie się już 18 grudnia.

Inny sukces odniosła Ania Lipska, która zajęła V miejsce w ogólnopolskim finale zawodów „Z SKS-u do AZS-u”, który odbył się w dniach 7 – 9 grudnia 2018 roku w Warszawie. To wielki sukces, zważywszy na rangę turnieju, w którym rywalizowało sześć środowisk tenisa stołowego: Lublin, Opole, Katowice, Warszawa, Łódź i Toruń. Wielkie brawa!