Tłumy na Lubartowskim Dniu Seniora

Kilkaset osób bawiło się 22 października na imprezie zorganizowanej specjalnie dla seniorów w Lubartowie. Były zmagania sportowe, poczęstunek, koncert oraz zabawa taneczna

Lubartowski Dzień Seniora na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń w naszym mieście. Imprezie, która w tym roku odbyła się w SP 3, patronował burmistrz Krzysztof Paśnik.

Wydarzenie rozpoczęło się od zawodów sportowych – senioriady.

W rywalizacji pięć drużyn miało okazję zmierzyć się z takimi konkurencjami jak toczenie piłki, rzut do koło hula – hop, bieg z krążkiem i kijkiem, rzuty do kosza. 

Wyniki:

I miejsce drużyna Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów

II miejsce drużyna PCK

III miejsce drużyna Uniwersytetu Trzeciego Wieku

IV miejsce drużyna Klubu Senior + z Lubartowskiego Ośrodka Kultury

V miejsce drużyna Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych.

Odznaką Aktywny Senior uhonorowano osoby, które w sposób szczególny wykazali się aktywnością i działaniem na rzecz naszego miasta. Odznaczenia wręczył burmistrz Krzysztof Paśnik oraz przewodniczący Rady Seniorów Tadeusz Walkiewicz.

Otrzymały je – Zofia Zdunek, członek zarządu LTR oraz Bogumiła Zdziobłowska, która aktywnie działa między innymi w zarządzie i prezydium Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Z ludowym repertuarem wokalnym wystąpili seniorzy z Klubu Senior +, który działa przy Lubartowskim Ośrodku Kultury. Był też quiz na 480-lecie miasta, wspólne śpiewanie, występ lubartowskiego zespołu Syndrom Beczki oraz zabawa taneczna.

Organizatorami Lubartowskiego Dnia Seniora były: Miasto Lubartów, Rada Seniorów Miasta Lubartów, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Lubartowski Ośrodek Kultury i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. 

fot. Katarzyna Wojcik

WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE