Trafne inwestycje giełdowe uczniów II LO

SIGG, czyli internetowa gra inwestycyjna realizowana na specjalnie przygotowanej do tego celu platformie GPWtr@der, stanowi największy projekt edukacyjny uczący w sposób praktyczny inwestowania na giełdzie. Biorą w  niej udział drużyny z II LO w Lubartowie.

 

O popularności tego przedsięwzięcia świadczy fakt, że już od dziewiętnastu lat przyciąga wielu uczniów szkół ponadpodstawowych oraz starszych z klas szkół podstawowych. Gra składa się z czterech etapów: gry testowej, etapu I, etapu II oraz finału. Łączna pula nagród w 19. edycji SIGG to 80 000 zł, a za zajęcie pierwszego miejsca w finale można wygrać aż 10 000 zł!
W pierwszym etapie brały udział 3793 zespoły. W II etapie rywalizują 1593 zespoły z całego kraju, wśród nich uczniowie naszej szkoły. Każdy zespół otrzymał wirtualne 10 tysięcy złotych. Udział w II etapie otwiera nową szansę na rywalizację w Finale SIGG.
W grze biorą udział trzy drużyny z naszej szkoły:
1. Aleksandra Brynda i Sylwia Rysiowska z klasy 2G;
2. Kinga Maciągiewicz i Maria Serwin z klasy 2I;
3. Bartosz Mierzwiński, Kamil Rysiowski, Jakub Ścierzyński i Krzysztof Zalewski z klasy 2G.
Grupa chłopców z klasy 2G od tygodnia zajmuje pierwsze miejsce w rankingu w województwie lubelskim i 12 miejsce w Polsce.Zespół uzyskał 240% zysku z inwestycji, co przekłada się na kwotę prawie 34 tysięcy złotych. Pozostał jeszcze tydzień rozgrywek w II etapie.
Gratulujemy umiejętności inwestowania i życzymy sukcesów w kolejnym etapie. Wszyscy mocno trzymamy za Was kciuki.

II LO