Tragiczny wypadek podczas prac rolniczych

Policjanci z Lubartowa wyjaśniają przyczyny i okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło wczoraj w gminie Ostrówek. Podczas prac z użyciem rozrzutnika rolniczego śmierć poniósł 51-letni mężczyzna. Pamiętajmy, aby podczas wykonywania prac rolnych podchodzić do nich z dużą ostrożnością i zapewnieniem podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło wczoraj tuż przed godziną 16. 00 w gminie Ostrówek. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 51-letni rolnik najprawdopodobniej chciał oczyścić łopaty rozrzutnika do obornika w trakcie pracy maszyny. W pewnym momencie został wciągnięty pomiędzy łopaty ponosząc śmierć na miejscu.

Na miejscu tego wypadku pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora.

Trwa sezon zaawansowanych prac polowych. Apelujemy, aby podczas wykonywania prac rolnych podchodzić do nich z dużą ostrożnością, zapewnieniem podstawowych zasad bezpieczeństwa. Chwila nieuwagi i zmęczenie podczas wykonywania z pozoru prostych czynności niejednokrotnie może skończyć się tragicznie. Pamiętajmy również o tym, że pracujące maszyny stanowią duże zagrożenie. Szczególną uwagę zwracajmy na dzieci.

KPP Lubartów