Trwa akcja „100 Godzin na Rowerach dla Niepodległej”

Od 7 listopada od godz. 7:11 trwa w Lubartowie wydarzenie upamiętniające 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości pod nazwą „100 Godzin na Rowerach dla Niepodległej”. Jest to akcja organizowana przez Grupę Rowerową TSR – czyli jazda na rowerze (dookoła Lubartowa) trwająca nieprzerwanie do godz. 11:11 w dniu 11 listopada. 

Organizatorzy zapraszają wszystkich rowerzystów (osoby niepełnoletnie pod opieką osoby dorosłej) do dołączenia do akcji. Podczas jazdy po zmroku wszyscy powinni zaopatrzyć się w akcesoria i sprzęt zapewniający widoczność: światełka, kamizelki odblaskowe. Uczestników obowiązuje zachowanie przepisów ruchu drogowego. Rowerzyści zmieniają się co 3 godziny tak, aby utrzymać ciągłość jazdy non stop przez cztery doby (100 godzin).

Trasa przejazdu dookoła Lubartowa ( w okolicy ulicy Wierzbowej, 3 Maja, Krańcowej, Nowodworskiej i nie tylko) liczy ok 10 km. Rowerzyści robią  kółka, pokonując wielokrotnie tą samą trasę w ciągu czasu, na jaki zdecydowali się dołączyć do akcji. Na trasie zawsze znajduje się ktoś z organizatorów. 

Start i meta jest na placu przed ratuszem przy Lubartowskim Ośrodku Kultury.

Sylwia Cichoń