Trwa kompleksowy remont w II LO

Trwa termomodernizacja 2 Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie. W okresie wakacji prace prowadzone są wewnątrz budynku.

Obecnie kończą się prace rozbiórkowe i murarskie na stołówce. Stawiane są tam nowe ścianki w związku ze zmianą technologii kuchni. Trwają też roboty związane z wymianą instalacji elektrycznej w starym budynku szkoły. Wymieniana jest też instalacja centralnego ogrzewania. Ruszyło też docieplenie ścian fundamentowych.

Projekt termomodernizacji II LO zakłada remont wszystkich budynków wchodzących w skład szkoły zarówno tych dydaktycznych, jak również sali gimnastycznej, stołówki i kuchni. Zakres prac obejmuje m.in.: ocieplenie ścian zewnętrznych, ocieplenie stropów, renowację elewacji budynku starego skrzydła i jej odnowienie, ocieplenie poddaszy, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej i wewnętrznej,remont schodów i podestów wejściowych, wymianę balustrad i parapetów, wymianę instalacji – ogrzewania, elektrycznej (w części) i wentylacji mechanicznej sali gimnastycznej, montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku sali gimnastycznej i segmentu 15-klasowego.

(kw)