Trwa montaż oświetlenia – zgłoś uwagi

Trwa wymiana oświetlenia lubartowskich ulic. Na większości dróg prace zostały już wykonane. W związku z tym Urząd Miasta Lubartów prosi o przekazywanie uwag, które pozwolą na wykonanie ewentualnych regulacji opraw.

Uwagi można kierować drogą e-mailową na adres [email protected] lub telefonicznie pod numer 81 854 46 22.

Prace przy montażu oświetlenia zakończą się w najbliższych tygodniach. Dzięki wymianie na nowoczesne żarówki LED poprawi się jakość oświetlenia lubartowskich dróg. W ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej poprzez modernizację infrastruktury oświetlenia ulicznego na terenie miasta Lubartów”, wybrana w przetargu firma wymieni w Lubartowie blisko 1600 lamp. Projekt przewiduje również budowę inteligentnego systemu sterowania siecią wraz z monitoringiem parametrów pracy. Pozwoli to obniżyć koszty związane z oświetleniem. Inwestycja dofinansowana jest z pieniędzy unijnych.

Do tej pory Lubartów oświetlony był lampami sodowymi oraz w części lampami LED. W starym oświetleniu klosze z poliwęglanu były matowe, co ograniczało strumień światła. Dodatkowo wydajność tego typu oświetlenia była niska w stosunku do pobieranej mocy.

Materiał: UM Lubartów