Trwa przebudowa ulicy Lubelskiej

Jedna z największych i najważniejszych inwestycji drogowych w Lubartowie w ostatnim czasie rozpoczęła się 23 kwietnia. To przebudowa ul. Lubelskiej na odcinku od skrzyżowania z DK nr 19 do skrzyżowania z ulicami Kolejową i Piaskową.

Przebudowa ulicy Lubelskiej jest wyjątkowo ważną inwestycją nie tylko ze względów komunikacyjnych, ale również ze względów bezpieczeństwa. Jej wartość to ponad 4 mln złotych. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu Mobilny LOF. Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów.

W związku z przebudową ulicy została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na odcinku ul. Lubelskiej od skrzyżowania z DK nr 19 do skrzyżowania z ulicami Kolejową i Piaskową – sukcesywnie będą tutaj wyłączane części pasa ruchu. Pierwszym etapem prac jest podłączenie posesji do kanalizacji miejskiej. Chodzi o osiem posesji po lewej stronie ul. Lubelskiej, jadąc w kierunku Lublina przed rondem z DK nr 19 – informuje Łukasz Chomicki, rzecznik prasowy ratusza.

Obecnie ustawiane są nowe krawężniki i obrzeża trawnikowe oraz układana jest kostka brukowa na podjazdach do poszczególnych posesji. Przypominamy, że prace obejmują wykonanie nowej nawierzchni chodników i zjazdów, budowę ścieżki rowerowej, ograniczenie jezdni obustronnymi krawężnikami, poprawę odwodnienia drogi, budowę zatok przystankowych wraz z montażem nowych wiat oraz przede wszystkim wykonanie nowej nawierzchni samej jezdni. Zmieni się szerokość Lubelskiej, tak aby na całym odcinku było miejsce dla trzech pasów ruchu. Środkowy pas zostanie jednak po modernizacji przeznaczony wyłącznie dla kierowców skręcających w lewo. Do jazdy na wprost pas ten zostanie podzielony wysepkami na krótsze odcinki. Wyznaczone zostaną także dodatkowe przejścia dla pieszych z bezpiecznymi azylami po środku drogi. W planach jest urządzenie dwóch zatok postojowych przy jezdni w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej wsi Łucka, w miejscach niekolidujących ze zjazdami, skrzyżowaniami, przejściami przez jezdnię i przystankami autobusowymi. Zakończenie robót planowane jest na 30 września br.

Sylwia Cichoń