Trzecie miejsce w Inowrocławiu dla Teatru Trupa z PMDK

Teatr Trupa z PMDK na podium ogólnopolskiego festiwalu

Kolejny ogólnopolski sukces Teatru Trupa z PMDK w Lubartowie: III miejsce dla zespołu oraz I nagroda aktorska dla Kornelii Niziołek na XV Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada” w Inowrocławiu (24-25 marca). Jury złożone z Sonii Bohosiewicz- aktorki, Łukasza Maciejewskiego – krytyka teatralnego i Jerzego Rochowiaka – dramaturga, uhonorowało Trupę za spektakl „Męczeństwo Piotra Oheya” w reżyserii Jolanty Tomasiewicz. Na sukces zapracował cały zespół: Kamil Żebrowski, Maja Słomińska, Milena Majewska, Antonina Bielecka, Karolina Krupa, Kornelia Niziołek, Katarzyna Rybacka, Iga Szcześniak, Natalia Florek i Mikołaj Grela.

Sama obecność na tym festiwalu to duże wyróżnienie – selekcja zespołów odbywa się na podstawie nagrań, ostatecznie do zaprezentowania spektakli inowrocławskiej publiczności zostało zaproszonych 9 teatrów młodzieżowych z całej Polski.

Przypomnijmy – to nie pierwszy sukces Teatru Trupa na „Arlekinadzie”: w ubiegłym roku grupa otrzymała wyróżnienie za spektakl „Zimowy pogrzeb” oraz dwie nagrody aktorskie (Jan Filip, Ole Kozdraj).

Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi, Kornelii Niziołek – najlepszej aktorce festiwalu i reżyserce – pani Jolancie Tomasiewicz!

Materiał: PMDK

fot. Edyta Weremczuk