Trzy kolejne remisy Lewartu

Piłkarze Lewartu Lubartów mają za sobą kolejne trzy spotkania ligowe w ramach lubelskiej IV ligi. W meczach tych podopieczni Grzegorza Białka zdobyli trzy punkty. Na taki stan złożyły się domowe remisy 0:0 z Powiślakiem Końskowola i 2:2 z Orlętami Łuków oraz wyjazdowy 1:1 ze Stalą Poniatowa. Po dziewięciu kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajmują piąte miejsce. Zgromadzili czternaście punktów. Piąta lokata jest ostatnią, która zapewnia udział w grupie awansowej. A zanosi się na to, że na koniec rozgrywek trzeba będzie się znaleźć w górnej połówce tabeli. W przeciwnym razie w nowym sezonie może zabraknąć miejsca w IV lidze.

SPRAWIEDLIWY PODZIAŁ PUNKTÓW

W siódmej kolejce spotkań zawodnicy Lewartu grali na własnym boisku z Powiślakiem Końskowola, czyli z zespołem który podobnie jak lubartowianie walczy o awans do górnej połówki tabeli. Był to ciekawy mecz, w którym oba zespoły miały swoje sytuacje, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Kibice zebrani na stadionie w Lubartowie nie doczekali się bramek i obie jedenastki zainkasowały po punkcie.

PONOWNIE REMIS ZE STALĄ PONIATOWA

W krótkim odstępie czasu Lewart drugi raz grał w Poniatowej z miejscową Stalą. I ponownie jak w meczu pucharowym padły dwie bramki i mecz zakończył się remisem. Goście objęli prowadzenie w 6 minucie po strzale Krystiana Żeliski. Gospodarze wyrównali w 83 minucie. Podział punktów z przebiegu meczu wydaje się sprawiedliwym rozstrzygnięciem.

STRACILI DWA PUNKTY

W ostatnim z dotychczas rozegranych spotkań podopieczni Grzegorza Białka grali na własnym boisku z Orlętami Łuków. Mecz zakończył się remisem 2:2 i wynik ten można rozpatrywać w dwóch kategoriach. Przed pojedynkiem miejscowi liczyli na komplet punktów. Kiedy jednak w 69 minucie przegrywali 0:2, to zapewne nawet punkt wzięliby w ciemno. W odstępie pięciu minut Aleks Aftyka strzelił dwie bramki i na tablicy wyników było po dwa. Mimo przewagi miejscowych w końcówce więcej goli już nie padło i zespoły podzieliły się punktami. Dla Lewartu był to czwarty kolejny zremisowany mecz w rozgrywkach ligowych.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – Powiślak Końskowola 0:0.

Skład Lewartu: Podleśny – Pęksa, Niewęgłowski, Majewski, Giletycz (od 70 min. Iskiera), Koneczny (od 62 min. Michałów), Sulowski (od 77 min. Bednarczyk), Pikul, Kamil Zieliński, Najda (od 87 min. Duda), Żelisko.

Stal Poniatowa – Lewart Lubartów 1:1 (1:1); bramkę dla Lewartu w 6 minucie zdobył Krystian Żelisko.

Skład Lewartu: Podleśny – Pęksa (od 46 min. Urban), Pikul, Niewęgłowski, Giletycz (od 52 min. Michałów), Koneczny (od 79 min. Duda), Kamil Zieliński, Ciechański, Iskierka (od 59 min. Rejmak), Najda, Żelisko.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 2:2 (0:0); bramki dla Lewartu w 70 i 74 minucie zdobył Aleks Aftyka.

Skład Lewartu: Podleśny – Michałów (od 78 min. Rejmak), Niewęgłowski, Majewski, Urban (od 62 min. Pęksa), Koneczny (od 63 min. Giletycz), Kamil Zieliński (od 46 min. Iskierka), Ciechański (od 72 min. Sulowski), Pikul, Najda (od 67 min. Aftyka), Żelisko.

W najbliższą sobotę 15 października, w ramach dziesiątej kolejki piłkarze Lewartu zagrają na wyjeździe z Huraganem Międzyrzec Podlaski. Początek spotkania o godzinie 15.00. Jedenasta kolejka zaplanowana jest na weekend 22/23 października. Wtedy to jedenastka z Lubartowa zagra na własnym boisku ze Świdniczanką Świdnik. Mecz w sobotę 22 października rozpocznie się o godzinie 15.00.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź