Trzymajcie się i nie dajcie się uzależnieniu

W miniony czwartek uczennice klasy 3g (Zuzanna Guz, Julita Bogusz, Martyna Meksuła, Martyna Deleżuch oraz Weronika Wierzchoń) zorganizowały w naszej szkole prelekcje związane z problem uzależnienia od technologii. W wydarzeniu prowadzonym przez dziewczyny wzięło udział około 200 uczniów. W ciągu 45 minut wszyscy obecni mogli dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest uzależnienie, jak  ono wygląda w rzeczywistości i jakie są skutki nadmiernego korzystania z telefonu. 

Dla wszystkich osób biorących udział w tym wydarzeniu została przygotowana ciekawa forma sprawdzenia wiedzy – quiz składający się z 13 pytań. Osoby z najwyższymi wynikami zostały nagrodzone książkami oraz słodyczami, które ufundował jeden z partnerów projektu – PCK. Na uczestników czekały również, sponsorowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Lubartowie, autorskie ulotki, które zawierały informacje dotyczące problemu uzależnień od Internetu oraz celu podejmowanych przez grupę działań. 

Z kolei w piątek, 10 marca 2023 r.,  dziewczyny gościły w Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Lubartowie. Zgromadzeni na prelekcjach uczniowie klas  7 i 8 mieli szansę zobaczyć prezentację na temat uzależnienia w sieci. Zawierała ona między innymi informacje o rodzajach i skutkach uzależnienia oraz przebiegu leczenia. Pod koniec spotkania klasy mogły wziąć udział w małym konkursie, po którym na zwycięzców czekały słodkie nagrody.

ZS2