Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym (aktualizacja video)

W ostatnią środę 17 kwietnia na obiektach Gimnazjum Nr 1 im. KEN i Szkoły Podstawowej nr 1 odbył się miejski etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięły w nim udział reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjów naszego miasta. Turniej rozpoczął się od części teoretycznej, czyli testów z 25 pytaniami dotyczącymi: znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym, zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów. Następnie każda drużyna wykonywała zadanie z pomocy przedmedycznej (opatrywanie pozorowanych ran). Kolejno odbyły się : jazda rowerem w miasteczku ruchu drogowego oraz jazda po sprawnościowym torze przeszkód.

KATEGORIA – SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 drużyna „A” w składzie : Mateusz Dziubak, Kamil Michalik, Szymon Lato (drużynę przygotowała do zawodów Maria Brych, a w dniu Turnieju zawodnikami opiekowała się Aleksandra Berger)

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 drużyna „B” : Mateusz Zyga, Karolina Pytka, Weronika Jakubas

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4: Julia Sidor, Dorota Kowalczyk, Kacper Pawłowski (opiekun – Rafał Pietruszka ) Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii okazał się Szymon Lato – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3.

KATEGORIA – GIMNAZJA

I miejsce – Gimnazjum nr 2 w składzie: Damian Kukier, Kamil Kosik, Sebastian Łysko (opiekun – Jarosław Suska)

II miejsce – Gimnazjum nr 1 drużyna „A” : Dawid Iskierka, Patryk Pękala, Mateusz Mizio (opiekun – Maria Wójcicka )

III miejsce – Gimnazjum nr 1 drużyna „B” : Karol Czechowski, Dominik Szczygieł, Adrian Pękala.

Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii został Mateusz Mizio z Gimnazjum nr 1. Uczestnicy Turnieju otrzymali puchary, statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane z budżetu miasta Lubartów. Wręczali je: Danuta Sienkiewicz – Dyrektor SP 1, Antoni Czop – Przewodniczący Rady Miasta Lubartów oraz Jerzy Zbiciak – Dyrektor G 1. W sprawnym przeprowadzeniu turnieju pomogli: pracownicy Komendy Powiatowej Policji , strażnicy Straży Miejskiej oraz Dyrekcje, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1. Zwycięzcy etapu miejskiego wzięli udział w Turnieju Powiatowym, który odbył się 19 kwietnia b.r. na obiektach G 1 i SP 1 w Lubartowie. Wiemy już, że reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 okazała się najlepsza wśród szkół podstawowych z całego powiatu lubartowskiego i weźmie udział w Finale Wojewódzkim Turnieju BRD, który odbędzie się 11 maja b.r. w Józefowie nad Wisłą.

Dla Lubartowiaka: Małgorzata Kanar Foto: Piotr Opolski, Rafał Pietruszka

Jak się jechało?

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=865xa_bUREg[/tube]

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=tTOSFyYGEh8[/tube]

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=nlaTcV2X28s[/tube]

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=di4jyW4yPi0[/tube]