Turniej Siatkarski o Puchar Prezesa UKS TOP w Lubartowie

Po dwóch stronach siatki spotkali się obecni i byli reprezentanci szkoły z ul. Chopina, a nawet ich rodzice. Byli wśród nich również założyciele, działającego przy ZS nr 2 w Lubartowie, Uczniowskiego Klubu Sportowego Top.

Towarzyski turniej siatkarski, organizowany przez UKS Top, odbył się 12 grudnia 2021 r. w hali sportowej ZS nr 2 w Lubartowie. W przedświątecznej atmosferze rywalizowały drużyny reprezentujące lubartowskie szkoły ponadpodstawowe oraz grupy towarzyskie uprawiające siatkówkę, jako formę rekreacji ruchowej. Celem głównym zawodów było propagowanie piłki siatkowej, jako doskonałej formy spędzania czasu wolnego oraz sprawdzenie się w sytuacji meczowej zawodników UKS Top, doskonalących swoje umiejętności podczas zajęć finansowanych z funduszy Miasta Lubartów. Drużyny rywalizowały na dwóch boiskach systemem „każdy z każdym”.

Wyniki spotkań:

1.UKS Top – Relax 0:2

2.II LO Lubartów – 1-2-3 2:1

3.UKS Top – II LO Lubartów 2:1

4.Relax – 1-2-3 0:2

5.UKS Top – 1-2-3 2:1

6.Relax – II LO Lubartów 2:1

Klasyfikacja końcowa:

1.Relax

2.UKS Top

3.1-2-3

4.II LO Lubartów

Turniej przebiegał w sportowej, przyjacielskiej atmosferze. Nie brakowało dynamicznych ataków i spektakularnych obron oraz, co zasługuje na podkreślenie, gry w duchu fair play. Zawodnicy mieli do dyspozycji zakupioną przez organizatora wodę. Wszystkie startujące w zawodach drużyny otrzymały z rąk Prezesa UKS Top p. Zbigniewa Sajdy dyplomy, zwycięzcy odebrali puchar, a drużyny zajmujące miejsca II-IV pamiątkowe statuetki. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie młodzieżowi- uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie oraz nauczyciele wf: p. Beata Sajda i p. Łukasz Iwanek.

Sztafeta pokoleń, która miała miejsce podczas niedzielnych zawodów udowodniła, że szkoła z ul. Chopina przyciąga nie tylko ambitnych i uzdolnionych ósmoklasistów, ale również to, że wracają do niej z sentymentem jej byli uczniowie i reprezentanci. Podczas kolejnego przedsięwzięcia, organizowanego dla społeczności lokalnej w murach ZS nr 2 był czas na sportową rywalizację oraz rozmowy i wspomnienia o czasach, kiedy w roku 2000 powstawał UKS Top.

Miejmy nadzieję, że kolejne roczniki dziewcząt i chłopców, które już we wrześniu zasilą szeregi reprezentantów ZS2, będą równie chętnie wracać jako absolwenci do swojej „starej budy”, aby jeszcze raz poczuć się członkiem społeczności ZS2.

UKS TOP