Tydzień ekologiczny w Przedszkolu Miejskim Nr 1

Z okazji Dnia Ziemi w Przedszkolu Miejskim Nr 1 co roku odbywa się „Tydzień ekologiczny”, podczas którego dzieci w atrakcyjny sposób zdobywają wiedzę na temat środowiska przyrodniczego.

Wydarzenie to rozpoczęło się 17 kwietnia integracyjnym spotkaniem wszystkich grup oraz marszem w pobliżu przedszkola z transparentami i okrzykami nawołującymi mieszkańców do ekologicznych  zachowań.

W ramach tygodnia ekologicznego Przedszkole Miejskie Nr 1 było organizatorem Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Ekologiczny pokaz mody”. Odbył się również wewnątrzprzedszkolny pokaz mody. Za oryginalne i pomysłowe kreacje uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Pracownicy Nadleśnictwa Lubartów przeprowadzili lekcję przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca leśnika oraz utrwaliły zasady prawidłowego zachowania się w lesie.

Realizowane były zadania z ogólnopolskiego programu edukacji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas”, który jest prowadzony we współpracy z Sanepidem Lubartów.

Przedszkole włączyło się również w akcję „Sprzątanie świata” do której zachęcał Urząd Miasta Lubartów oraz Związek Komunalny Gmin Ziem Lubartowskiej.

Przedszkole Miejskie Nr 1 jest doskonałym przykładem propagowania świadomości ekologicznej już od najmłodszych lat. Pogłębianie wiedzy przyrodniczej z zakresu ekologii i ochrony środowiska uwrażliwia dzieci na konieczność jej ochrony dla siebie i przyszłych pokoleń.

Aneta Furtak

Jolanta Góźdź