TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W „TRÓJCE”

Na przełomie września i października w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie odbywała się akcja głośnego czytania „To warto przeczytać!”. Nauczyciele bibliotekarze zainicjowali ją 29 września w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który w Polsce obchodzony jest z inicjatywy Polskiej Izby Książki od 2001 roku. W kolejne dni, aż do 6 października, w 44 klasach 0-VIII, na lekcjach języka polskiego odbywało się głośne czytanie fragmentów książek.

W imprezie czytelniczej wzięli udział wszyscy chętni uczniowie, którzy na forum klasy zaprezentowali ulubione książki. Całą akcję czytania inicjowały panie z biblioteki szkolnej: Ewa Abramek i Kinga Grzelak, przypominając, jak ważne w życiu każdego człowieka jest czytanie. Swoje lektury z czasów szkolnych prezentowali też: wicedyrektor p. Małgorzata Burzyńska, logopeda szkolny p. Urszula Czakon, ksiądz Krzysztof Wicha, wychowawcy klas 0-III oraz nauczyciele poloniści.

Z naszego zaproszenia skorzystała też pani Anna Wróblewska (pracownik Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubartowie), która oprócz czytania fragmentu książki, także zachęcała dzieci do korzystania ze zbiorów swojej biblioteki.

To już druga edycja akcji czytelniczej organizowanej przez bibliotekę szkolną. Cieszy fakt dość dużego zainteresowania książką wśród dzieci i młodzieży. Głośne czytanie było też okazją poznania preferencji czytelniczych uczniów „Trójki”, które okazały się bardzo wszechstronne – od klasyki dziecięcej i młodzieżowej, poprzez książki popularno-naukowe, biografie, literaturę faktu – na własnych utworach uczniów kończąc.

Do zobaczenia za rok!

Ewa Abramek