Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Prokuratura Rejonowa w Lubartowie oraz Sąd Rejonowy w Lubartowie włączają się w akcję „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

 

Porady dla ofiar przestępstw

Prokuratura Rejonowa w Lubartowie bierze udział w ogólnopolskiej akcji informacyjnej organizowanej jako Dzień (22 lutego) i Tydzień (22 – 26 lutego 2016 roku) Ofiar Przestępstw. W związku z tym prokuratorzy będą udzielali porad ofiarom przestępstw. Dyżury prokuratorów udzielających porad będą pełnione w w dniach 22 – 26 lutego w godz., 10.00 – 13.00 w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Lubartowie (ul. Al. 1000 – lecia 4, pok. 18. tel. 81 851 50 48).

 

Komunikat Prezesa Sądu Rejonowego w Lubartowie z dnia 11 lutego 2016 roku

Sąd Rejonowy w Lubartowie informuje, że w dniach 22 -27 lutego 2016 roku Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Podczas tegorocznego Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem dyżury specjalistów będą odbywały się w utworzonych przez Ministerstwo Sprawiedliwości Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. W okręgu Sądu Rejonowego w Lublinie działają podmioty i organizacje świadczące pomoc na rzecz ofiar przestępstw oraz członków ich rodzin. Lista podmiotów jest udostępniona na stronie internetowej Sądu Rejonowego w Lubartowie: http://lubartow.sr.gov.pl/w zakładce „aktualności”. Jednocześnie informuje się, że w obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” włączyły się Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Krajowa Rada Notarialna, Komenda Główna Policji, Prokuratura Generalna, Komenda Główna Straży Granicznej, Krajowa Rada Komornicza, a także Naczelna Izba Lekarska.prokuratura_rejonowa_lubartow