Tydzień w CSK

Za nami ostatnie wydarzenia w ramach pierwszej edycji Weekendu Kulturalnego „Kurtyna w górę”.

Poniżej informacje o wydarzeniach zaplanowanych na najbliższy tydzień. Zapraszamy!

Klub Muzyczny CSK

KASAI

17 CZE 2021 | 19:00

Klub Muzyczny CSK

Koncerty Kasai to wyjątkowe i emocjonalnie intymne spotkania. Jej muzyka jest niezwykle plastyczna, obrazowa i wielopłaszczyznowa, płynie „z głębi serca i prosto w serce”. Inspiracje operą, filmem i muzyką symfoniczną, obecne w muzyce Kasai, wpisane są w szeroko pojęty nurt muzyki alternatywnej. Artystka w swoich utworach zaprasza słuchacza w unikalną, pełną osobistych przeżyć i przemyśleń podróż – eteryczną i liryczną, ulotną i czasami mroczną, pełną napięć i sprzeczności. Kasia Piszek ma na swoim koncie współpracę z czołówką krajowej sceny muzycznej: Moniką Brodką, Arturem Rojkiem, Anią Dąbrowską, Pauliną Przybysz, Muńkiem Staszczykiem, Męskie Granie Orkiestra i zespołem Voo Voo (album Anawa 2020). Tworzy również muzykę do spektakli teatralnych.

– bilety w Kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

Zapowiedzi Klubu na kolejne tygodnie:

Sala Operowa

Kult | Akustik

15 CZE 2021 | 19:00

Na tę trasę z niecierpliwością czekają wszyscy fani Kultu! Już niebawem zespół Kazika Staszewskiego ponownie zabierze swoją publiczność w absolutnie nadzwyczajną muzyczną podróż, prezentując najważniejsze utwory ze swojej bogatej dyskografii w wersjach “bez prądu”. Akustyczna trasa Kultu to już tradycja, corocznie ciesząca się znakomitą frekwencją oraz uznaniem fanów w całym kraju.

– szczegóły na spotkaniakultur.com

Spektakl „Śpiąca Królewna” | Teatr Tańca Grawitan

19 CZE 2021 | 14:00, 16:00, 18:00

Sala Operowa

Spektakl Teatru Tańca Grawitan pt. „Śpiąca Królewna” to baletowa wersja baśni Charles’a Perraulta o księżniczce Aurorze, która podczas swoich osiemnastych urodzin kłuje się w palec wrzecionem zaczarowanym przez Złą Wróżkę Carabossę i zapada w głęboki sen. Zapraszamy na przedstawienie pełne uroku, barwnych kostiumów i tanecznej wirtuozerii. Całej choreografii towarzyszyć będzie piękna muzyka Piotra Czajkowskiego.

– bilety w Kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

Strażak Sam na Żywo | Cyrkowa Przygoda

20 CZE 2021 | 10:00, 12:30

Zapraszamy na wspaniały muzyczny spektakl z udziałem bohaterów kultowej bajki, która bawi i cieszy dzieci od ponad 30 lat! Na scenie zobaczycie wszystkie najważniejsze postacie z bajki: Komendanta Steela, Penny, Elvisa oraz niesfornego Normana. Nie zabraknie oczywiście Jupitera, najsłynniejszego wozu strażackiego. Czekają niezwykłe przygody, podczas których poznacie nowych przyjaciół!

– szczegóły na spotkaniakultur.com

KINO CSK

Śniegu już nigdy nie będzie | premiera | reż. Małgorzata Szumowska, Michał Englert; komedia, dramat, mystery / Polska, Niemcy / 2020

14 CZE | 19:00

15 CZE | 19:00

16 CZE | 19:00

17 CZE | 17:00

18 CZE | 19:30

19 CZE | 16:00

20 CZE | 17:15

Pochodzący ze wschodu Żenia zatrudnia się jako masażysta na luksusowym podmiejskim osiedlu. W niedługim czasie zostaje powiernikiem swoich bogatych klientów, którzy oddają się w jego terapeutyczne ręce, żywiąc nadzieję, że mężczyzna uleczy ich z ich fobii i nieszczęść.

– bilety w Kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

Minari | reż. Lee Isaac Chung; dramat / USA / 2020

19 CZE | 20:30

20 CZE | 15:00

Opowieść o koreańsko-amerykańskiej rodzinie, która przeprowadza się na niewielką farmę w Arkansas w pogoni za amerykańskim snem. Ich dom zmienia się całkowicie, kiedy pojawia się przebiegła, wulgarna, a jednocześnie niezwykle kochająca babcia.

Magnezja | premiera | reż. Maciej Bochniak; kryminał, western / Polska / 2020

17 CZE | 19:15

18 CZE | 17:00

19 CZE | 18:15

20 CZE | 19:30

21 CZE | 19:00

Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce Róży. Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew.

– bilety w Kasie CSK i na bilety.spotkaniakultur.com.

VOD Kina CSK

Dla tych, którzy chcą dobre kino oglądać w domowym zaciszu zapraszamy polecamy VOD Kina CSK, gdzie na stałe oferujemy kilkaset niezwykłych filmów – do obejrzenia w dowolnym czasie i miejscu! Oglądając filmy na naszej platformie VOD wspieramy Kino CSK!

Wystawy

Wystawa: Jan Lebenstein 1930-1999

do 11 LIP 2021

City Project (poziom -1)

Obszerna retrospektywa prac Jana Lebensteina, wybitnego polskiego artysty drugiej połowy XX w., zbiegająca się z 91. rocznicą jego urodzin. W jej ramach prezentowane są dzieła artysty, należące do zbiorów polskich kolekcjonerów: Marii i Marka Pileckich, Urszuli i Piotra Hofman oraz kolekcjonera z Sopotu. Ekspozycja, traktując w sposób wieloaspektowy, drogę twórczą i postać artysty, zawiera ponad 70 jego dzieł: obrazów olejnych, gwaszy, rysunków i innych form graficznych, pochodzących z różnych okresów jego działalności.

Wystawa we współpracy z Państwową Galerię Sztuki w Sopocie i Agencją Zegart.

– wystawa czynna wtorek-niedziela | 12.00-18.00

– bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

Wystawa studencka „Kasandra”

do 30 CZE 2021

Przestrzenie CSK

Wystawa prac studenckich „Kasandra” to prezentacja najciekawszych prac studentów polskich Akademii Sztuk Pięknych z Gdańska, Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Katowic i Łodzi oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Co roku motywem przewodnim jest mitologia starożytna. Inspiracją edycji w 2021 roku jest mit
o Kasandrze.

Tworzone eksponaty mogą przybrać formę kostiumów, elementów scenografii, makiet, instalacji multimedialnych lub innych form instalacji przestrzennych.

Wystawa dostępna od 24 maja 2021 w przestrzeniach CSK (na poziomach: -1, 0,+1 oraz +2) codziennie w godzinach otwarcia budynku.

– wstęp wolny

Wystawa „Ekskluzywna odzież robocza, czyli kreacje na czerwonym dywanie”

do 11 LIP 2021

Galeria Wystaw Czasowych -1

Dwuznaczność tytułu prezentowanej w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie wystawy jest z jednej strony żartem, z drugiej próbą nobilitacji stroju służbowego. Dawno już powinniśmy porzucić kojarzenie odzieży do pracy wyłącznie z wytartym drelichem, brudnym kombinezonem czy poplamionym fartuchem. Mimo żartobliwego tonu zderzającego nasze wyobrażenia dotyczące odzieży roboczej z elitarnością, wystawa całkiem serio prezentuje wyszukane ubrania, w których wyjątkowe postaci wypełniały zawodowe zobowiązania.

Na wystawie pokazane są między innymi kreacje zaprojektowane przez Gosię Baczyńską, Joannę Klimas, Macieja Zienia i Violę Śpiechowicz.

– wystawa czynna od wtorku do niedzieli w godzinach od 12:00 – 18:00

– bilety w cenie 8 zł, 10 zł do nabycia w kasie CSK i na bilety.spotkaniakultur.com

Wystawa „Scenografia i co dalej? Bohdan Cieślak”

do 11 LIP 2021

Galeria Wystaw Czasowych +1

Na wystawę autorską Bohdana Cieślaka „Scenografia i co dalej?” składają się dwa elementy jego aktywności twórczej tj. działalność teatralna i pozateatralna. Łącznikiem obu tych elementów jest przede wszystkim odręczny rysunek jako rodzaj wypowiedzi artystycznej i koncepcyjnej. Autor przedstawia wybór szkiców scenograficznych, będących świadectwem aktywności i współpracy nad tworzonymi spektaklami teatralnymi, uzupełniony serią modeli przestrzennych – makiet. Przedstawiony jest również cykl rysunków z wyobraźni powstający równolegle do działań w teatrze. Pytanie zawarte w tytule wystawy („scenografia i co dalej?”) autor stawia przede wszystkim sam sobie, zastanawiając się w jakie rejony eksploracji przestrzennej poprowadzi go teraz uprawiana kreacja rysunkowa, będąca poprzednio narzędziem tworzenia koncepcji scenograficznej realizowanej w rzeczywistości teatralnej.

– wystawa czynna od wtorku do niedzieli w godzinach od 12:00 – 18:00

– bilety w cenie 8 zł, 4 zł do nabycia w kasie CSK i na bilety.spotkaniakultur.com

Sklepik Kulturalny CSK / kasa CSK czynny codziennie w godz. 10:00-18:00. Zapraszamy po wyjątkowe pozycje księgarskie oraz naturalne świece z pszczelej węzy z naszej Miejskiej Pasieki Artystycznej (więcej…). Tarasy widokowe czynne codziennie od 8:00 do 21:00.

Więcej na www.spotkaniakultur.com

Andrzej Goliszek