Tydzień w CSK

 CSK zaprasza na wydarzenia kulturalne w tym tygodniu…

W tym tygodniu będzie bardzo filmowo: już w piątek startuje 10-dniowe święto filmów dokumentalnych Festiwal 18. Festiwal Millennium Docs Against Gravity | 3-12 WRZ 2021. Dziś w Kinie CSK ostatni pokaz premierowy komediodramatu „kRAJ, a jutro – wyjątkowo na Sali Operowej – jedyny pokaz najgorszego filmu świata i to z polskim dubbingiem – zapraszamy na „the Room”!

Centrum Nowego Cyrku zaprasza na ostatnie już Rodzinne warsztaty cyrkowe oraz na Spotkania Pasjonatów Tańca w Powietrzu. A w niedzielę na Sali Operowej CSK – pożegnalny koncert Lao Che.

Wielbicieli sztuk plastycznych zapraszamy na znakomitą wystawę The Journey”.

W weekend zapraszamy także na Targi i kiermasz wina: 4-5 WRZ 2021

Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowe muzyczne spotkanie z Anną Marią Jopek – koncert „Przestworza” | 9 WRZ 2021 | 20:30.

Szczegóły poniżej. I do zobaczenia w CSK!

KINO CSK

18. Festiwal Millennium Docs Against Gravity

Millennium Docs Against Gravity w CSK

3 -12 WRZ 2021

Kino CSK

Tegoroczne hasło festiwalu MDAG to „Świat się budzi”. Wszyscy z nadzieją czekamy, aż rzeczywistość zacznie wracać do normalności, pokonując pandemię, która zmieniła obraz naszej codzienności w 2020 roku. Wiele filmów prezentowanych w programie dotyczy aktywizmu i wzywa do działania na rzecz lepszego, równego i ekologicznego świata.

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. Jest to jedyny festiwal filmowy w Europie, który odbywa się jednocześnie w siedmiu różnych miastach (Warszawa, Gdynia, Wrocław, Katowice, Bydgoszcz, Lublin i Poznań). Oprócz seansów odbędą się również spotkania z twórcami filmów: „Furia”, „Ucieczka na srebrny glob”, „Polaków portret własny”.

repertuar na stronie spotkaniakultur.com

bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com w cenie 12/15 zł, 10 zł (PAKIET 10+)

Program na bieżący tydzień:

Jestem Greta – film otwarcia

3 WRZ 2021 | 19:00

reżyseria: Nathan Grossman | Szwecja / 2020

Film pokazuje historię Grety Thunberg od pierwszego dnia jej strajku szkolnego aż do podróży do Katowic i słynnego wystąpienia w Nowym Jorku na szczycie ONZ.

Najpiękniejszy chłopiec na świecie

3 WRZ 2021 | 21:30

reżyseria: Lindstroem, Kristian Petri | Szwecja / 2021

Björn Andrésen w wieku 15 lat wystąpił w kultowej ekranizacji „Śmierci w Wenecji” Luchino Viscontiego. Nie był gotowy na nagłą sławę i przemoc na planie…

Notturno

4 WRZ 2021 | 15:00

reżyseria: Gianfranco Rosi | Włochy, Francja, Niemcy / 2020

Gianfranco Rosi ruszył na Bliski Wschód – krążył z kamerą wzdłuż granic Iraku, Kurdystanu, Libanu i Syrii, filmując ciężko doświadczonych przez życie mieszkańców.

Agonia

4 WRZ 2021 | 17:30

reżyseria: Tomasz Knittel | Polska / 2020

Porywająca podróż w świat muzyki tradycyjnej widzianej oczami charyzmatycznego narratora Adama Struga. To podróż przez jej zmierzch, próba przyjrzenia się i opisania dzisiejszego stanu rzeczy.

Odwaga

4 WRZ 2021 | 19:00

reżyseria: Aleksiej Paluyan | Niemcy / 2021

Filmowy obraz Białorusi na rozdrożu, który pomaga zrozumieć dlaczego protesty przeciwko autorytarnemu reżimowi Łukaszenki stały się dla wielu osób ważniejsze niż życie.

Herbert. Barbarzyńca w ogrodzie

4 WRZ 2021 | 21:00

reżyseria: Rafael Lewandowski Polska, Francja / 2021

Zbigniew Herbert jest na całym świecie uznanym poetą. Jednak za uniwersalnym pięknem jego wierszy kryje się burzliwe i trudne życie.

Zostało nam słońce

5 WRZ 2021 | 15:00

reżyseria: Arami Ullón | Paragwaj, Szwajcaria / 2020

Większość Indian Ayoreo w Paragwaju została zmuszona do opuszczenia lasu i życia w okropnych warunkach. Jak ocalić ich bezcenne wspomnienia i kulturę?

Śledztwo w domu spokojnej starości

5 WRZ 2021 | 16:45

reżyseria: Maite Alberdi | Chile, Niemcy, Hiszpania / 2020

83-letni Sergio zostaje szpiegiem w domu spokojnej starości i bada czy jego pensjonariusze są dobrze traktowani. Prawdziwym powodem ich nieszczęścia jest jednak coś innego…

FBI kontra Martin Luther King

5 WRZ 2021 | 18:30

reżyseria: Sam Pollard | USA / 2020

Oparta na niedawno odtajnionych dokumentach biografia Martina Luthera Kinga autorstwa nominowanego do Oscara® Sama Pollarda. Obraz nadużyć władzy ze strony FBI.

Ten deszcz nigdy nie ustanie

5 WRZ 2021 | 20:30

reżyseria: Alina Gorlowa | Ukraina, Łotwa, Niemcy, Katar / 2020

Porywająca wizualnie opowieść o niekończącej się spirali wojny i pokoju. Podążamy za 20-letnim Andriejem Sulejmanem, którego rodzina ucieka z Syrii i trafia do ogarniętej wojną Ukrainy.

Furia

6 WRZ 2021 | 19:00 (+ spotkanie)

reżyseria: Krzysztof Kasior | Polska / 2021

25-letnia Aleksandra Rola jest mistrzynią MMA. Ma za sobą kilka prób samobójczych, pochodzi z rodziny z problemem alkoholowym. Czy sport może pomóc jej ułożyć sobie życie?

Kino CSK

kRAJ” – premiera | Reż. Maciej Ślesicki, Veronica Andersson, Filip Hillesland, Mateusz Motyka, obsada: Krzysztof Stroiński, Tomasz Włosok, Marian Dziędziel / Czarna komedia / Polska / 2021

30 SIE 2021 | 19:00

Kraj” to film złożony z sześciu komediodramatów, które z przymrużeniem oka pokazują współczesną Polskę. Każdy z nich sprawdzi się jako oddzielna historia, razem stanowią spójną całość. Wszystkie bazują na z pozoru prozaicznych sytuacjach, które przybierają przewrotny obrót, doprowadzając bohaterów na skraj wytrzymałości.

– bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

Sala operowa – seans specjalny

The Room” z polskim dubbingiem + spotkanie / Najlepsze z Najgorszych | Reż. Tommy Wiseau, obsada: Tommy Wiseau, Dan Janjigian, Greg Sestero, Carolyn Minnott, Philip Haldiman / Dramat / USA / 2003

31 SIE 2021 | 19:00

Sala Operowa CSK

Historia kryształowo dobrego, przystojnego, zabawnego i uczciwego bankiera, który zostaje zdradzony przez narzeczoną i przyjaciela. Amerykańskie media pisały, że to „Obywatel Kane kina klasy B”. Jeden z absolutnie najgorszych filmów świata. Antyarcydzieło, wzorcowy, wielopoziomowy przykład tego jak nie robić filmów, nigdy. Kultowy film i tak zły, że aż wspaniały.

Dubbingujący: Krzysztof Petkowicz, Diana Grzeszek, Michał Jedut, Monika Rulka, Adrianna Tylus, Paweł Banaszczyk, Michał Tokarski, Monika Stolat, Karol Jakóbczyk, Kaja Karakuła, Mateusz Powszedniak i Bartosz Gomoła.

Organizatorzy: Kino CSK, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Najlepsze z Najgorszych, Nowa Aleksandria.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami dubbingu.

– bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

Sala Operowa

Gala Pasjonatów Tańca w Powietrzu

3 WRZ 2021 | 20:00

Sala Operowa CSK

Wszystkich, którzy lubią podziwiać pokazy akrobatyki powietrznej mamy przyjemność zaprosić na Galę Pasjonatów Tańca w Powietrzu, która po raz pierwszy w tym roku odbędzie się na Sali Operowej w Centrum Spotkania Kultur! Gala będzie tłumaczona na Polski Język Migowy.

Wydarzenie organizowane przez Fundację Sztukmistrze i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w ramach Centrum Nowego Cyrku.

– darmowe wejściówki na Galę do odbioru w kasie CSK

Koncert Lao Che – „No, to CZE!”

5 WRZ 2021 | 17:00

Sala Operowa CSK

To była kapitalna przygoda. Przygoda życia.

Po ponad 20 latach grania i wielu niezapomnianych chwilach spędzonych razem z Wami zawieszamy działalność Zespołu. Nie mówimy, że to koniec, że zamykamy Zespół, bo tak się po prostu nie da. Nasza przyjaźń tu się zaczęła, a prawdziwa przyjaźń nigdy się kończy.

To był ważny i intensywny czas dla nas wszystkich. Pinezek wbitych w mapę koncertową nikt chyba nie jest w stanie zliczyć. Dziękujemy za to, że byliście i nadal jesteście z nami. Mieliśmy ogromne szczęście mieć Was – naszych Słuchaczy.

Ale zanim powiemy Wam i sobie „cześć”… Od dawna mamy apetyt na odświeżenie starych kawałków.

Nadszedł na to czas i właściwy moment – pojedziemy z nimi w ostatnią trasę. Oczywiście nie zabraknie też tych piosenek, które doskonale znacie.

Mamy nadzieję, że te koncerty zrobią dobrze Wam i nam na pożegnanie.

Zapraszamy na koncert w ramach pożegnalnej trasy – „No to Che!”

– bilety na www.kupbilecik.pl

Centrum Nowego Cyrku

Rodzinne warsztaty cyrkowe: Cyrkomotoryka, chusteczki do żonglerki, szarfy, kula ekwilibrystyczna

30 i 31 SIE 2021 | 16:00

Duża Kieszeń Sceny CSK

Fundacja Sztukmistrze i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają rodziców i dzieci – słyszących i niesłyszących – do wspólnej cyrkowej zabawy!
Podczas bezpłatnych warsztatów uczestnicy i uczestniczki zapoznają się z różnymi cyrkowymi dyscyplinami. Nauka nowych umiejętności będzie połączona z dużą ilością zabawy, a warsztaty będą prowadzone przez trenerów Fundacji Sztukmistrze.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą aktywnie i na wesoło spędzić czas ze swoją rodziną!

warsztaty dla rodziców i dzieci w wieku od 3 do 6 lat – prowadząca Magdalena Kisiała i Daniel Chlibiuk

Zgłoszenia: https://docs.google.com/…/1HeE8qxIxxbA2oey3tQ9ObKlmDxzT…

Warsztaty będą tłumaczone na Polski Język Migowy. Liczba miejsc ograniczona!

Zgłoszenia: https://docs.google.com/…/1HeE8qxIxxbA2oey3tQ9ObKlmDxzT…

Więcej informacji – 508 766 754

Wydarzenie organizowane przez Fundację Sztukmistrze i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w ramach Centrum Nowego Cyrku, dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wystawy

Wystawa „The Journey” | Stella Polaris (Norwegia)

Wystawa: 27 SIE – 17 PAŹ 2021

City Project -1

Per Spildra Borg i Merete Klingen założyli teatr Stella Polaris w 1985 roku. Wspólnie tworzyli spektakle, prowadzili warsztaty i rozwijali porywający teatr, oparty na mitologii, ekspresji fizycznej, muzyce i pieśni. Artyści działają w tradycji teatru ulicznego, wędrownych kuglarzy i muzyków, a całą swoją twórczość opierają na opowieściach o mitologii i miłości do ziemi.

🇳🇴🇳🇴🇳🇴 Norweska wystawa będzie prezentowana po raz pierwszy w Lublinie. Składają się na nią fotografie, materiały filmowe, kostiumy i rekwizyty, które stały się znakiem rozpoznawczym teatru Stella Polaris.

– Wstęp wolny

Galeria Saska

Andrzej Ziółkowski | Człowiek wobec sacrum

do 19 WRZ 2021

ogrodzenie Ogrodu Saskiego

Wystawa prezentuje twórczość Andrzeja Ziółkowskiego. Artysta przez 20 lat pracował w międzynarodowym koncernie elektronicznym w Singapurze i tam zafascynował się barwną różnorodnością Azji Południowo-Wschodniej. Od 2005 roku zajmuje się fotografowaniem.

Fotograf starał się uchwycić uniwersalny wymiar ludzkiej duchowości, bez względu na religijną przynależność. Album The Inward Moment. Człowiek wobec sacrum to owoc jego fotograficznych i duchowych peregrynacji.

– wstęp wolny

Zapowiedzi

Sala Operowa:

Sklepik Kulturalny CSK / kasa CSK czynny codziennie w godz. 10:00-18:00. Zapraszamy po wyjątkowe pozycje księgarskie oraz tegoroczny miód i naturalne świece z pszczelej węzy z naszej Miejskiej Pasieki Artystycznej (więcej…).

Tarasy Widokowe CSK dostępne codziennie od 8:00 do 21:00.

Więcej na www.spotkaniakultur.com