Tydzień w CSK

CSK zaprasza na wystawy zaprezentowane w ramach V edycja Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”: „Ekskluzywna odzież robocza, czyli kreacje na czerwonym dywanie”, „Scenografia i co dalej? Bohdan Cieślak” oraz „Kasandra”. Przed nami jeszcze czerwcowe wydarzenia festiwalowe: spektakl „Balladyna” (9 CZE 2021), festiwalowy cykl filmowy „Fashion week” (8-13 CZE 2021) oraz warsztaty scenograficzne z Bohdanem Cieślakiem (12-13 CZE 2021).

Ale to nie wszystko – poniżej informacje o wydarzeniach zaplanowanych na najbliższe dni.

Zapraszamy do CSK!

DZIEŃ DZIECKA W CSK

Filonek Bezogonek | animacja | Kino CSK na Dzień Dziecka

1 CZE 2021 | 9:00 i 10:40

Kino CSK

Życie bez ogonka pełne jest wyzwań. Zwłaszcza w zupełnie obcym miejscu! Czy zagubiony Filonek odnajdzie się wśród obcych w wielkim mieście? Bycie innym to na szczęście nie tylko trudności!

Kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek – Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości. Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje całą zgraję kolorowych postaci. Może znajdzie się ktoś, kto wskaże mu drogę do domu? Jednak zanim to nastąpi Filonek stanie się gwiazdą estrady, pomoże kociakom w tarapatach, zaprzyjaźni się z pewną siebie Mają i stanie oko w oko z gangiem psów.

Filonek Bezogonek” to klasyczna, przygodowa animacja opowiadająca o akceptowaniu odmienności, potrzebie solidarności i niesieniu pomocy. Ukochana i kultowa postać szwedzkiej literatury dla dzieci w nowej ekranizacji!

– bilety w Kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

Spektakl familijny „Alicja w Krainie Czarów” | Kielecki Teatr Tańca

1 CZE 2021 | 18:00

Sala Operowa

Alicja w Krainie Czarów” to najnowsze widowisko Kieleckiego Teatru Tańca, łączące tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką XXI wieku. Spektakl realizowany jest w radosny i kolorowy sposób, twórcy z poczuciem humoru opowiadają historię podróży Alicji po krainie sennych wyobrażeń. Mnogość choreografii w różnych stylach tańca: poczynając od stepowania, rewię, musical oraz taniec jazzowy po taniec współczesny, pozwoli zarówno dzieciom jak i dorosłym przenieść się do magicznego świata fantazji.

– bilety w Kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

Sala Operowa

Spektakl „Intercepted/ Przechwycone” oraz „Carme(n)love” | Kielecki Teatr Tańca

2 CZE 2021 | 18:00

Sala Operowa

Spektakl „Intercepted/Przechwycone” porusza temat spełnienia, samorealizacji, drogi do celu jakim są nasze marzenia, idee i pasje. Jak zachować indywidualność i swoje potrzeby na ścieżce do spełnienia wobec przeciwności losu, presji, oczekiwań, relacji, historii i zbiegów okoliczności, które PRZECHWYTUJĄ nas w drodze do CELu kierując na inne tory?

Carme(n)love” to autorska interpretacja opery „Carmen” Georgesa Bizeta. Opowieść
o prawdziwej femme fatale… Złej, okrutnej, nieszczęśliwej, wolnej. O kobiecie targanej różnymi uczuciami: złością, nienawiścią, a jednocześnie miłością i ogromnym pożądaniem.

– bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

Queen Symfonicznie

4 CZE 2021 | 19:00

Niezwykły koncert łączący nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna. To dwugodzinny spektakl z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetni występ solisty wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego.

– szczegóły na spotkaniakultur.com

koncert Pawła Domagały | #WracajTOUR

6 CZE 2021 | 19:00

Nowa płyta Pawła Domagały to powrót do prostoty, do muzycznych pomysłów sprzed lat i sporo folku. Poza utworami z „Wracaj” nie zabraknie też piosenek z płyt „1984” i „Opowiem Ci o mnie”. Artyści postarają się, by każdy koncert był inny, pokombinują z aranżacjami i będzie sporo improwizacji.

– szczegóły na spotkaniakultur.com

koncert Sanah | #NoSory Tour

7 CZE 2021 | 20:00

Królowa dram rusza w swoją pierwszą trasę koncertową #NoSory Tour. Nie będzie to jednak typowe widowisko. Sanah zabierze Nas w bajkową podróż po krainie melodii, które trafią do serca każdego. Będą tiule, koronki, kwiaty, a przede wszystkim niezwykle intymne i wyjątkowe przedstawienie, jakiego w Polsce jeszcze nie było

– szczegóły na spotkaniakultur.com

KINO CSK

Na rauszu | premiera | reż. Thomas Vinterberg; komedia, dramat / Dania, Szwecja, Holandia / 2020

31 MAJ | 19:00

1 CZE | 19:00

4 CZE | 19:00

5 CZE | 17:00

6 CZE | 19:00

Opowieść o grupie przyjaciół, nauczycieli w szkole średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu w organizmie otwiera umysły na otaczający nas świat. Gdy rozpoczynają eksperyment, starając się utrzymać stały poziom alkoholu we krwi przez cały dzień pracy.

Ludzki głos | reż. Pedro Almodóvar; short, dramat / Hiszpania / 2020

5 CZE | 19:15

6 CZE | 17:30

Bohaterka prowadzi ostatnią rozmowę telefoniczną z kochankiem, który planuje poślubić inną kobietę. W mieszkaniu w towarzystwie spakowanych walizek mężczyzny i jego osieroconego psa, miotając się od wściekłości do smutku, trawi miłosną katastrofę.

Martin Eden | premiera | reż. Pietro Marcello; dramat, romans / Włochy, Francja / 2019

5 CZE | 20:40

6 CZE | 15:00

Gdy tytułowy bohater filmu, wywodzący się z klasy robotniczej Martin Eden, spotka na swej drodze Elenę, nie ma wątpliwości, że to miłość od pierwszego wejrzenia. Myśl o ślubie z kobietą pochodzącą z dobrze sytuowanej przemysłowej rodziny powoli staje się jego obsesją.

VOD Kina CSK

Dla tych, którzy chcą dobre kino oglądać w domowym zaciszu zapraszamy polecamy VOD Kina CSK, gdzie na stałe oferujemy kilkaset niezwykłych filmów – do obejrzenia w dowolnym czasie i miejscu! Oglądając filmy na naszej platformie VOD wspieramy Kino CSK!

Green Week 2021

Green Week to europejska inicjatywa projektu, mającego na celu tworzenie przyjaznego dla nas wszystkich środowiska i dążenie do tzw. standardu „zero zanieczyszczeń”. Podczas wydarzeń będziemy poruszać zagadnienia dotyczące szeroko rozumianej tematyki proekologicznej.

Organizatorami spotkania są: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, Centrum Spotkania Kultur oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Szczegółowy program…

Wydarzenia w CSK:

Kraina miodu | reż. Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov; dokumentalny, dramat / Macedonia / 2019

2 CZE 2021 | 19:00

Kino CSK

50-letnia Hatidze mieszka z chorą matką w opustoszałej macedońskiej wiosce bez dróg, prądu i bieżącej wody. Hoduje pszczoły i jest ostatnią z linii niezależnych pszczelarzy.

– bezpłatne wejściówki w Kasie CSK, liczba miejsc ograniczona.

Spacer żywiołów

6 CZE 2021 | 11:00

Al. Piłsudskiego 15 – Miejska Pasieka Artystyczna

Spacer edukacyjny śladami miejskiej przyrody, bioróżnorodności ciekawych roślin, pszczół miodnych i nieoczywistych zakątków lubelskiego Śródmieścia. Zapraszamy rodziny, dzieci, dorosłych. Start: przy wjeździe do MPWiK od Alei Józefa Piłsudskiego 15 w Lublinie, zakończenie w Miejskiej Pasiece Artystycznej w CSK.

– zapisy pod adresem: [email protected]

Antropocen. Epoka człowieka | reż. Jennifer Baichwal, Edward Burtynsky, Nicholas de Pencier; dokumentalny / Kanada / 2018

7 CZE 2021 | 19:00

Kino CSK

Kręcony przez cztery lata, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik i wysokiej jakości sprzętu, film dokumentuje formy oraz przejawy dominacji człowieka nad Ziemią.

– bezpłatne wejściówki w Kasie CSK, liczba miejsc ograniczona.

Zwiedzanie Miejskiej Pasieki Artystycznej i Sali Pszczelarskiej CSK oraz wykład „Jak walory przyrodnicze podnoszą atrakcyjność turystyczną miast”

8 CZE 2021 | 17:00

Tarasy Widokowe CSK +4 / Sala Pszczelarska -1

Zapraszamy na zwiedzanie miejskiej pasieki z pszczelarzem, wykład i prezentacja o miejskiej przyrodzie w kontekście atrakcyjności turystycznej miast. Rozpoczęcie spotkania na parterze w holu przy wejściu głównym CSK,

– zapisy pod adresem: [email protected] , liczba miejsc ograniczona.

Scena w Budowie 2021

Wystawa studencka „Kasandra”

do 30 CZE 2021

Przestrzenie CSK

Wystawa prac studenckich „Kasandra” to prezentacja najciekawszych prac studentów polskich Akademii Sztuk Pięknych z Gdańska, Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Katowic i Łodzi oraz z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Co roku motywem przewodnim jest mitologia starożytna. Inspiracją edycji w 2021 roku jest mit o Kasandrze.

Tworzone eksponaty mogą przybrać formę kostiumów, elementów scenografii, makiet, instalacji multimedialnych lub innych form instalacji przestrzennych.

Wystawa dostępna od 24 maja 2021 w przestrzeniach CSK (na poziomach: -1, 0,+1 oraz +2) codziennie w godzinach otwarcia budynku.

– wstęp wolny

Wystawa „Ekskluzywna odzież robocza, czyli kreacje na czerwonym dywanie”

do 11 LIP 2021

Galeria Wystaw Czasowych -1

Dwuznaczność tytułu prezentowanej w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie wystawy jest z jednej strony żartem, z drugiej próbą nobilitacji stroju służbowego. Dawno już powinniśmy porzucić kojarzenie odzieży do pracy wyłącznie z wytartym drelichem, brudnym kombinezonem czy poplamionym fartuchem. Mimo żartobliwego tonu zderzającego nasze wyobrażenia dotyczące odzieży roboczej z elitarnością, wystawa całkiem serio prezentuje wyszukane ubrania, w których wyjątkowe postaci wypełniały zawodowe zobowiązania.

Na wystawie pokazane są między innymi kreacje zaprojektowane przez Gosię Baczyńską, Joannę Klimas, Macieja Zienia i Violę Śpiechowicz.

– wystawa czynna od wtorku do niedzieli w godzinach od 12:00 – 18:00

– bilety w cenie 8 zł, 10 zł do nabycia w kasie CSK i na bilety.spotkaniakultur.com

Wystawa „Scenografia i co dalej? Bohdan Cieślak”

do 11 LIP 2021

Galeria Wystaw Czasowych +1

Na wystawę autorską Bohdana Cieślaka „Scenografia i co dalej?” składają się dwa elementy jego aktywności twórczej tj. działalność teatralna i pozateatralna. Łącznikiem obu tych elementów jest przede wszystkim odręczny rysunek jako rodzaj wypowiedzi artystycznej i koncepcyjnej. Autor przedstawia wybór szkiców scenograficznych, będących świadectwem aktywności i współpracy nad tworzonymi spektaklami teatralnymi, uzupełniony serią modeli przestrzennych – makiet. Przedstawiony jest również cykl rysunków z wyobraźni powstający równolegle do działań w teatrze. Pytanie zawarte w tytule wystawy („scenografia i co dalej?”) autor stawia przede wszystkim sam sobie, zastanawiając się w jakie rejony eksploracji przestrzennej poprowadzi go teraz uprawiana kreacja rysunkowa, będąca poprzednio narzędziem tworzenia koncepcji scenograficznej realizowanej w rzeczywistości teatralnej.

– wystawa czynna od wtorku do niedzieli w godzinach od 12:00 – 18:00

– bilety w cenie 8 zł, 4 zł do nabycia w kasie CSK i na bilety.spotkaniakultur.com

Street Food Polska Festival w CSK Lublin

Street Food Polska Festival w CSK Lublin

4 CZE 2021 | 14:00-21:00

5 CZE 2021 | 11.00-21.00

6 CZE 2021 | 11.00-20.00

Plac Teatralny CSK

Już w najbliższy piątek na Placu Teatralnym przed CSK zaparkują najlepsze food trucki z kuchnią z różnych stron świata. Będą potrawy kuchni hiszpańskiej, amerykańskiej, węgierskiej czy azjatyckiej. Dania mięsne i wegetariańskie. Coś na słodko i słono. Każdy znajdzie coś pysznego dla siebie! Najwyższa jakość gwarantowana przez Street Food Polska.

STREFA FOOD TRUCK – wszystko w odpowiednim reżimie sanitarnym.

Zapowiedzi:

Klub Muzyczny CSK:

Weekend teatralny „Kurtyna w górę!”:

Sklepik Kulturalny CSK / kasa CSK czynny codziennie w godz. 10:00-18:00. Zapraszamy po wyjątkowe pozycje księgarskie oraz po miód i naturalne świece z pszczelej węzy z naszej Miejskiej Pasieki Artystycznej (więcej…)

Więcej na www.spotkaniakultur.com

Andrzej Goliszek