Tygryski tkd – doskonała forma zajęć dla dzieci

Uśmiechnięte dziecięce buzie wymalowane w tygrysie barwy. Dużo zabawy, trochę nauki. Spokojni i szczęśliwi rodzice, bowiem ich dzieci poprzez świetną zabawę uczą się super ważnych umiejętności życiowych, rozwijając się przy tym fizycznie i emocjonalnie w grupie rówieśników.

Tygryski1

We wrześniu miną dwa lata od pierwszych zajęć specjalnego kursu umiejętności życiowych dla dzieci w wieku 3-6 lat pod nazwą „Tygrysy TKD”. Zajęcia prowadzą przedstawiciele sekcji taekwon-do Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów – Anita Pasek-Suska i Jerzy Jedut.

Program „Tygrysy TKD” to systemowe rozwiązanie nauczania i wychowania dzieci w wieku przedszkolnym. Został opracowany przez naukowców angielskich i przynosi bardzo pozytywne efekty szkoleniowe, przyjmowane entuzjastycznie przez uczestników i ich rodziców. Głównym celem programu jest wyrobienie u dzieci w wieku 3-6 lat przyzwyczajeń, które mogą kiedyś uratować życie im lub np. ich kolegom. A wszystko to w przyjemny, pełen gier, zabaw czy scenek sytuacyjnych sposób.

W trakcie programu dzieci uczą się jak postępować w różnych trudnych sytuacjach życiowych. Kurs obejmuje pięć podstawowych zakresów tematycznych:

– jak zachować się, kiedy zaczepia nas nieznajomy;
– obrona przed przemocą i znęcaniem się;
– bezpieczeństwo w razie pożaru, w pobliżu wody oraz w ruchu drogowym;
– praca zespołowa i przywództwo;
– zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie i kondycja fizyczna.

– Pierwsza grupa dzieciaków, która rozpoczęła zajęcia dwa lata temu, ukończyła kurs tuż przed wakacjami – mówi trenerka Anita Pasek-Suska.

– Wszystkie nasze Tygryski zyskały pewność siebie, uczyły się szacunku do tego, co czują inne osoby, co jest niezbędne w ich rozwoju psycho-społecznym. Przekonały się, że Tygrys jest przede wszystkim miły, uprzejmy i pomaga innym. Systematyczne egzaminy i możliwość zdobywania różnych odznak są wspaniałym sposobem nagradzania za ich ciężką pracę i wysiłek. Dzieci uwielbiają prezentować na swoich fantastycznych „tygrysich strojach” zdobyte trofea. Jest to dla nich duża motywacja do podejmowania coraz trudniejszych wyzwań. Tygryski prezentowały się też na kilku zajęciach pokazowych, co było dla niektórych super frajdą, a dla innych możliwością wykonania trudnego zadania, czyli np. pokonanie tremy przed występami publicznymi.

Już we wrześniu rozpoczną się zajęcia dla kolejnej grupy małych Tygrysków. Więcej informacji na temat lubartowskich Tygrysków można znaleźć na stronie www.tkd.lewart.pl. Numer telefonu kontaktowego 604 759 631.

opr. ig