Tyle słońca … w ZS 2

A wszystko to za sprawą wspaniałej  pogody oraz nastroju, który towarzyszył nam podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.  Było co świętować, ponieważ byliśmy razem i mogliśmy cieszyć się swoim towarzystwem bez żadnych ograniczeń.

Spotkanie rozpoczął p. o. Dyrektora Pan Zbigniew Sajda. W wystąpieniu zwrócił się do wszystkich obecnych na spotkaniu

,,Dzisiaj, po raz pierwszy od kilku lat możemy spotkać się na uroczystości kończącej rok szkolny. Wszyscy radośni, z poczuciem spełnionego obowiązku, w oczekiwaniu na długo wyczekiwane wakacje. Długo czekaliśmy na tę chwilę.

Rangę naszego spotkania z pewnością podnosi fakt, że możemy gościć na dzisiejszej uroczystości znamienitych gości. Pragnę powitać Panią Ewę Zybałę ,Starostę Lubartowskiego.

Jest z nami również Pani Sekretarz Rady Rodziców, Emilia Kowalczyk.

To był wyjątkowy i wymagający dla nas wszystkich rok nauki. Powrót z nauki zdalnej, poznawanie szkoły na nowo. Pomimo wielu trudnych sytuacji, które przeżyliśmy w tym roku szkolnym udało się nam dojść  do szczęśliwego końca. Dowodem na to są Wasze osiągnięcia, drodzy uczniowie.

Najwyższą średnia w całej szkole i jednocześnie w I LO- 5,43 osiągnęła

Klaudia Trojak, Najwyższa średnia w technikum 5- letnim- 5,41, to wynik

Patryka Wasilewskiego. Najwyższą średnią w technikum 4- letnim  w kl. III T- 5,39 uzyskał Fabian Skrzypczyński”. Poza  tymi  uczniami 30 osób uzyskało średnią  5.0  i wyżej.  Świadectwa z wyróżnieniem za średnią 4,75  i wyżej otrzymało 26 uczniów. Natomiast 11 uczniów ukończyło klasę ze  100% frekwencją.

Najlepsza klasą w szkole została 3 M, na drugim miejscu są 1 M i 1 W, a trzecie przypadło w udziale klasie 2 M.  Najwyższą  średnia ocen uzyskały : w LO – klasa 1  M- 4,25 i klasa 2 M- 4,24. Natomiast w Technikum Zawodowym  klasa 3 Z- 4,40 i klasa  3T- 4,30.

Nasi uczniowie mogą się również pochwalić  wspaniałymi sukcesami:

Krystian Rożko, XV Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa „Losy

żołnierza i dzieje oręża polskiego”- tytuł finalisty i zwolnienie z matury z

historii, Ewa Węgrzynowicz- Olimpiada Wiedzy Chemicznej- tytuł finalistki,

Zuzanna Guz- XXII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Józefa

Czechowicza- tytuł laureata, 4 uczniów naszego liceum zostało finalistami

Olimpiady Zwolnieni z teorii, Katarzyna Gajewska została finalistką XVII

Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie,

drużyna chłopców zajęła VI miejsce w Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym w ramach Licealiady, nasi uczniowie są finalistami Ogólnopolskiego Turnieju Debat Historycznych IPN.”

 Pan dyrektor podkreślił, że ,,… to tylko kilka z  dziesiątek osiągnięć na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim, które wypracowaliście pod okiem Waszych nauczycieli. Będąc uczniami Naszej szkoły możecie również szlifować swój talent w domach kultury, uprawiać sport w swoich macierzystych klubach godząc- dzięki dobrej organizacji pracy- pasję i naukę. Zawsze Wam kibicujemy. Życzę Wam, aby w przyszłości podjęte studia i wykonywana praca były właśnie Waszą pasją. A dodam, że tak jest w przypadku wielu z nas-Waszych nauczycieli. Jednak równie wielkie brawa, jak naszym prymusom należą się wszystkim uczniom ZS2. Za to, że dzięki wam kolejne roczniki wybierają właśnie Naszą szkołę, za to, że „Chopin”, to szkoła z klimatem.

Kiedy rozmawialiśmy kilka tygodni temu z grupą uczniów o organizacji uroczystości zakończenia roku szkolnego i tłumaczyliśmy, że w końcu teraz będzie to wyglądać tak, jak zawsze, uczniowie odparli, że nie pamiętają jak wyglądała szkoła przed pandemią. Jeszcze wiele pracy przed nami, ale wiem, że uda nam się wrócić do normalności. A normalność, to atmosfera szkolnych korytarzy, sympatie i znajomości, prezentowanie swoich umiejętności na konkursach i zawodach. Do tego trochę nauki, czasem kartkówki, sprawdziany, ale przede wszystkim świadomość przynależności do społeczności ZS2. Tej samej, do które należały wasze starsze koleżanki i koledzy, być może rodzice, dziadkowie i, do której będą należeć ci, którzy teraz właśnie składają podania. Oprócz docenienia Waszej ciężkiej pracy, wyrazy szacunku chciałbym skierować na ręce Waszych rodziców. Dziękuję Państwu za współpracę, za wszelkie działania wspierające szkołę, za zrozumienie, budowanie pozytywnego wizerunku szkoły i zaangażowanie. Wszystkim Rodzicom, reprezentowanym przez Radę Rodziców. Nie bylibyśmy w tym miejscu, gdyby nie zaangażowanie i troska naszego organu prowadzącego. Na ręce pani Starosty chciałbym złożyć w imieniu całej Naszej społeczności serdeczne podziękowania za stale okazywane wsparcie. Kończąc, życzę wszystkim bezpiecznych, spokojnych, beztroskich wakacji, pełnych słońca, relaksu i samych dobrych chwil. Do zobaczenia 1.IX!”

Wszyscy dołączamy  się do słów i życzeń Dyrekcji naszej szkoły,  życząc Wszystkim wspaniałych wakacji.

ZS2