TYLKO DWA LIGOWE PUNKTY

Od ostatniego wydania „Lubartowiaka” piłkarze Lewartu Lubartów rozegrali kolejne dwa ligowe spotkania. W meczach tych podopieczni Tomasza Mitury zdobyli dwa punkty. Na taki stan złożyły się bezbramkowe remisy – u siebie ze Spartą Rejowiec Fabryczny oraz na wyjeździe z Lutnią Piszczac. Po czternastu kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli wśród dwunastu drużyn z dorobkiem trzynastu punktów zajmują dziesiąte miejsce.

BEZ BRAMEK W MECZU ZE SPARTĄ

Po dwóch kolejnych remisach – z Lublinianką Lublin i Opolaninem Opole Lubelskie – piłkarze Lewartu grali na własnym boisku ze Spartą Rejowiec Fabryczny. Przeciwnik to sąsiad w tabeli i kibice w Lubartowie liczyli na komplet punktów. Na boisku dominowała walka, a piłkarze obu zespołów starali się przede wszystkim zabezpieczyć dostęp do własnej bramki. Sytuacji na zdobycie goli było jak na lekarstwo. „Biało-niebiescy” mimo ambitnej gry nie byli w stanie pokonać bramkarza przyjezdnych. W zespole Sparty zagrali dobrze znani w Lubartowie Karol Bujak i Przemysław Ponurek.

TYLKO REMIS Z OSTATNIM ZESPOŁEM

W ostatnim z dotychczas rozegranych spotkań lubartowianie rywalizowali w Piszczacu z miejscową Lutnią, czyli ostatnim zespołem w ligowej tabeli. Wydawało się, że po trzech kolejnych remisach, to doskonały moment na przełamanie i zwycięstwo. Tymczasem w meczu dwóch zespołów z dołu tabeli, to gospodarze byli bliżej zdobycia kompletu punktów. Damiana Podleśnego i jego kolegów raz przed stratą gola uratowała poprzeczka, a innym razem piłka trafiła w słupek. Czwarty kolejny remis piłkarzy Lewartu sprawia, że górna połówka tabeli znacznie się oddala.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – Sparta Rejowiec Fabryczny 0:0.

Skład Lewartu: Podleśny – Gębal, Kuzioła, Niewęgłowski, Urban (od 65 min. Kamiński), Sowa (od 73 min. Bednarczyk), Gliniak (od 30 min. Pęksa), Majewski, Ciechański (od 80 min. Bielecki), Żuk (od 60 min. Iskierka), Aftyka.

Lutnia Piszczac – Lewart Lubartów 0:0.

Skład Lewartu: Podleśny – Tomasiak, Niewęgłowski, Kuzioła, Urban (od 70 min. Iskierka), Sowa (od 62 min. Duda), Ciechański, Majewski, Bednarczyk (od 84 min. Kamiński), Żuk (od 78 min. Lipski), Aftyka.

Przed podopiecznymi Tomasza Mitury w najbliższym czasie trzy bardzo trudne spotkania, w których zagrają z liderem, wiceliderem i czwartą drużyną w ligowej tabeli po 14 kolejkach. W najbliższą sobotę 6 listopada, w ramach piętnastej kolejki piłkarze Lewartu zagrają na własnym boisku z wiceliderem Huraganem Międzyrzec Podlaski. Początek spotkania o godzinie 13.00. Szesnasta kolejka zaplanowana jest na czwartek 11 listopada. Wtedy to jedenastka z Lubartowa zagra na wyjeździe z Motorem II Lublin, czyli liderem. Mecz rozpocznie się o godzinie 12.00. Kolejne spotkanie ligowe lubartowianie zagrają w niedzielę 14 listopada. O godzinie 13.00 rozpocznie się w Lubartowie pojedynek z Górnikiem II Łęczna, zespołem z czwartego miejsca lubelskiej IV ligi.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź