U SIEBIE GROMIĄ, NA WYJAZDACH REMISUJĄ

Piłkarze Lewartu udanie rozpoczęli rundę wiosenną

Piłkarze Lewartu Lubartów mają za sobą już cztery spotkania w rundzie wiosennej w lubelskiej IV lidze. Podopieczni Łukasza Mierzejewskiego w meczach numer trzy i cztery zdobyli cztery punkty. Na taki rezultat złożyło się domowe zwycięstwo z Kryształem Werbkowice i remis na wyjeździe z Powiślakiem Końskowola. Po osiemnastu kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajmują piąte miejsce. Zgromadzili trzydzieści punktów.

W LUBARTOWIE PONOWNIE OSTRE STRZELANIE

Na inaugurację rundy wiosennej kibice w Lubartowie zobaczyli dziesięć goli. W drugim meczu u siebie Lewart podejmował Kryształ Werbkowice. To bardzo niewygodny przeciwnik dla lubartowian. Wystarczy przypomnieć, że trzy ostatnie ligowe pojedynki tych drużyn kończyły się zwycięstwami jedenastki z Werbkowic. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie w stosunku 2:1. W niedzielę ósmego kwietnia nadeszło przełamanie, w dodatku w bardzo efektownym stylu. Tym razem gospodarze wygrali 5:0. Do przerwy miejscowi po golach strzelonych przez Michała Zubera, Dawida Pikula i Karola Bujaka z rzutu karnego prowadzili 3:0. Po zmianie stron kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Dołożyli dwa kolejne trafienia (Arkadiusz Adamczuk i ponownie Karol Bujak), kończąc mecz efektownym zwycięstwem 5:0.

REMIS Z WICELIDEREM

W czwartym meczu rundy wiosennej Lewart grał w Końskowoli z miejscowym Powiślakiem. Przeciwnik jest wiceliderem i w rozgrywkach radzi sobie bardzo dobrze. Było to spotkanie kolejki i jak można było przewidywać, przyniosło sporo emocji. Obie jedenastki stworzyły po kilka dobrych okazji do zdobycia goli. Na prowadzenie wyszli gospodarze w 27 minucie. Rzut karny skutecznie egzekwował Patryk Grzegorczyk, w przeszłości zawodnik Lewartu. Do remisu w 59 minucie doprowadził najlepszy strzelec Lewartu Michał Zuber. Z remisu zadowolone są obie drużyny. W meczu na szczycie drużyny podzieliły się punktami, a kibice obejrzeli ciekawe widowisko piłkarskie.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – Kryształ Werbkowice 5:0 (3:0); gole dla Lewartu zdobyli: Michał Zuber w 15, Dawid Pikul w 21, Karol Bujak w 44 (z rzutu karnego), 89, Arkadiusz Adamczuk w 79 minucie.

Skład Lewartu: Parzyszek – Pęksa (od 67 min. Majewski), Piasek, Ponurek, Marzęda (od 46 min. Michna), Pokrywka (od 67 min. Adamczuk), Szkutnik (od 65 min. Terlecki), Adrian Pikul, Dawid Pikul (od 70 min. Iskierka), Bujak, Zuber.

Powiślak Końskowola – Lewart Lubartów 1:1 (1:0); gola dla Lewartu zdobył w 59 minucie Michał Zuber.

Skład Lewartu: Parzyszek – Pęksa, Piasek, Ponurek, Marzęda, Adamczuk (od 81 min. Pokrywka), Szkutnik (od 75 min. Michna), Adrian Pikul, Dawid Pikul (od 65 min. Iskierka), Bujak, Zuber.

W najbliższą sobotę 21 kwietnia, piłkarze Lewartu w ramach dwudziestej pierwszej kolejki zagrają w Lubartowie z zespołem EKO Różanka. Początek meczu o godzinie 15.00. Kolejne spotkanie ligowe podopieczni Łukasz Mierzejewskiego zagrają w sobotę 28 kwietnia, kiedy to na wyjeździe rywalizowali będą z Victorią Żmudź. Dwudziesta trzecia kolejka spotkań w IV lidze zaplanowana jest na wtorek 1 maja. Lubartowianie mają wtedy wolne. Związane jest to z wycofaniem się z rozgrywek Włodawianki Włodawa. Na sobotę 5 maja przewidziane jest spotkanie Sokół Adamów – Lewart Lubartów.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź