Uchylony areszt wobec Mateusza K.

Z powodu uchybień proceduralnych Sąd Okręgowy w Lublinie uchylił areszt wobec Mateusza K. Na 21 –letnim mężczyźnie ciąży zarzut zamordowania swojej byłej dziewczyny Anny Sz.
DSC_8351W piątek 9 sierpnia ranna dziewczyna została znaleziona przez bliskich w swoim mieszkaniu przy ul. Krętej. Miała ranę ciętą szyi. Nie udało się jej uratować. Tego samego ranka do szpitala w Łęcznej trafił poparzony Mateusz K. Mężczyzna próbował podpalić się w samochodzie na działce w Tarle, a potem rzucał się pod przejeżdżające auta. Prokuratura wydała postanowienie o postawieniu mu zarzutu zabójstwa, a sąd w Lubartowie aresztował go na 14 dni. Ze względu na stan zdrowa mężczyzna nie został wówczas przesłuchany.
Brak takiego przesłuchania wytknął Sąd Okręgowy w Lublinie, który w 22 sierpnia uchylił aresztowanie. Tego samego dnia prokuratura w szpitalu w Łęcznej ogłosiła Mateuszowi K. zarzut zabójstwa. Mężczyzna potwierdził jedynie, że go zrozumiał. Nie ustosunkował się do niego.
Prokuratura zapowiada, że jak tylko otrzyma zgodę lekarzy na to, żeby Mateusz K. uczestniczył w czynnościach procesowych, ponownie wystąpi o jego aresztowanie. (J.A.)