Uciekali przed policją na skuterach

Do 5 lat więzienia grozi dwóm młodym mężczyznom, który nie zatrzymali się do kontroli drogowej. Pierwszy z nich 25-latek w Kocku uciekając skuterem, doprowadził do kolizji drogowej, gdzie uszkodził dwa samochody i płot. Dwie godziny później 22-latek na terenie gm. Józefów nad Wisłą także na skuterze próbował uciec policjantom. Okazało się, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Zgodnie z nowymi przepisami obaj odpowiedzą przed sądem za przestępstwo, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

   To pierwsi kierowcy, którzy nie zastosowali się do zaostrzonych przepisów karnych uderzających w piratów drogowych. Do pierwszego zdarzenia doszło 4 czerwca w Kocku przed godziną 17.00 Policjanci chcieli zatrzymać do kontroli motorowerzystę, który miał poważne trudności w utrzymaniu prostego toru jazdy. Ten jednak zignorował sygnały i polecenia policjantów do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę. Po kilkuset metrach na jednym ze skrzyżowań wymusił pierwszeństwo przejazdu na samochodzie audi i zderzył się z nim. Następnie uderzył jeszcze w zaparkowanego seata i ogrodzenie posesji. Samemu motorowerzyście ani kierowcy audi nic poważnego się nie stało. 25-latek prowadzący skuter z licznymi otarciami i potłuczeniami trafił do szpitala. W związku z podejrzeniem kierowania w stanie nietrzeźwości pobrano od niego krew do badań.

   Do podobnego zdarzenia doszło na terenie gm. Józefów nad Wisłą. Po godzinie 19.00 policjanci zwrócili uwagę na przejeżdżający skuter. Kierowca tego pojazdu jechał w sposób wskazujący na to, że może być on pod wpływem alkoholu. Policjanci próbowali zatrzymać kierowcę, ale mężczyzna na ich widok rzucił się do ucieczki. Funkcjonariusze udali się w pogoń za uciekinierem, który dotarł do swojej posesji i zamknął bramę, chcąc uniemożliwić funkcjonariuszom wejście do środka. Policjanci przeskoczyli przez ogrodzenie i uniemożliwili mężczyźnie dalszą ucieczkę.

   W chwilę później potwierdziły się przypuszczenia funkcjonariuszy co do przyczyny tej desperackiej ucieczki. Mężczyzna chciał uciec przed odpowiedzialnością za kierowanie skuterem w stanie nietrzeźwości. Policyjne badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 1,5 promila.

G.P/ E.Ż